Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Moje pytanie dotyczy odległości od kratki wentylacyjnej do końca komina. Czy ta wartość jest określona przepisami i czy jest jakaieś minimum.

Pełna treść pytania:
Witam. Moje pytanie dotyczy odległości od kratki wentylacyjnej do końca komina. czy ta wartość jest określona przepisami i czy jest jakieś minimum. Pytam o to ponieważ mieszkam na ostatnim piętrze i mimo mikrouchyłu i nawiewu o średnicy 10 cm wentylacja działa odwrotnie (jak nawiew) Z góry dziękuję za odpowiedz..

Odpowiedź:
Nie ma przepisu, który który określałby konkretnie minimalną długość kanału wentylacyjnego. To projektant powinien dobrać długość kanału do jego oczekiwanej wydajności (zależnej od pola przekroju kanału, jego długości i materiału z jakiego będzie wykonany).
Z praktyki można podpowiedzieć, że kanał wentylacyjny, murowany z cegły lub podobnych materiałów, ma następującą wydajność:
                                                           
długość kanału wydajność kanału
dla pola przekroju kanału 14x14 cm
wydajność kanału
dla pola przekroju kanału 14x20 cm
1 m ok. 15 m3/h ok. 21 m3/h
4 m ok. 42 m3/h ok. 60 m3/h
5 m ok. 48 m3/h ok. 68 m3/h
Dane orientacyjne, dla różnicy temperatury wewnętrznej i zewnętrznej 8 st C.
wszystkie pytania

Jeżeli nadal masz jakiekolwiek wątpilowości kliknij w link poniżej i zadaj pytanie naszemu ekspertowi. wyślij pytanie do naszego eksperta

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja