Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Zamierzam kupić mieszkanie w bloku z 2004, ale przerobione z lokalu usługowego. Zauważyłam, że w miejscu przeznaczonym na kuchnię (aneks kuchenny w pokoju z oknem) nie ma wentylacji tzn. nie ma otworu w ścianie na wentylację.

Pełna treść pytania:
Witam, Zamierzam kupić mieszkanie w bloku z 2004, ale przerobione z lokalu usługowego. Zauważyłam, że w miejscu przeznaczonym na kuchnię (aneks kuchenny w pokoju z oknem) nie ma wentylacji tzn. nie ma otworu w ścianie na wentylację. Czy jeśli miałabym kuchenkę gazową to przewód wentylacyjny jest konieczny? a co w przypadku kuchenki elektrycznej?czy wystarczy, że w pomieszczeniu są okna?

Odpowiedź:
Przewód wentylacyjny w kuchni jest niezbędny zarówno dla komfortu - powinien odprowadzać wszelkie zanieczyszczenia powietrza z kuchni i pośrednio także z innych pomieszczeń, a także ze względów bezpieczeństwa - odprowadza spaliny z kuchenki gazowej.
Zastosowanie kuchenki gazowej w tym wypadku jest absolutnie zabronione. Grozi zatruciem produktami spalania gazu.
Zastosowanie kuchenki elektrycznej wprawdzie nie powoduje niebezpieczeństwa, ale brak przewodu wentylacyjnego spowoduje duży dyskomfort i zawilgocenie kuchni, a nawet całego mieszkania. Same okna nie wystarczą aby wentylować pomieszczenie.
Proponujemy sprawdzić, jakie są możliwości zamontowania w kuchni wentylatora, który mógłby w sposób ciągły usuwać powietrze, ale warunkiem jest zastosowanie kuchenki elektrycznej.
wszystkie pytania

Jeżeli nadal masz jakiekolwiek wątpilowości kliknij w link poniżej i zadaj pytanie naszemu ekspertowi. wyślij pytanie do naszego eksperta

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja