Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Mam kominek jak rozwiązać wentylację w domu?

Najlepiej gdy kominek czerpie powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz. Można je doprowadzić rurą średnicy 100mm ułożoną pod posadzką pomieszczenia i ocieploną.

Jeżeli kominek będzie pobierać powietrze bezpośrednio z pomieszczenia (kominek z otwartą komorą spalania), trzeba zadbać o dodatkowe doprowadzenie powietrza poprzez nawiewniki ścienne lub okienne.

UWAGA!
Zgodnie z przepisami w przypadku budowy kominka otwartego możemy stosować jedynie wentylację naturalną, mechaniczną nawiewną lub mechaniczną nawiewno-wywiewną zapewniającą nadciśnienie w pomieszczeniu z kominkiem. Zabronione jest stosowanie wentylacji mechanicznej wywiewnej.
Gdy w pomieszczeniu znajdzie się kominek z zamkniętą komorą spalania (z wkładem, kasetą), możliwe jest zastosowanie każdego typu wentylacji - naturalnej i mechanicznej.

Więcej o wentylacji w pomieszczeniach z kominkiem można przeczytać tutaj
wszystkie pytania

Jeżeli nadal masz jakiekolwiek wątpilowości kliknij w link poniżej i zadaj pytanie naszemu ekspertowi. wyślij pytanie do naszego eksperta

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja