Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Harmann Polska Sp. z o.o.

Drukuj
Członek Stowarzyszenia Polska Wentylacja

Adres: ul. Półłanki 29 g
30-740 Kraków

www: www.harmann.pl

e-mail: biuro@harmann.pl

telefon: tel 12 650 20 30, fax 12 264 71 13Harmann Polska Sp. z o.o. jest importerem i dystrybutorem na terenie Polski urządzeń marki Harmann Ventilatoren, która stawia na nowoczesność, oszczędność i ekologię – stąd wprowadzenie projektu 'Green cair' – promującego urządzenia przyjazne środowisku.

W ofercie Harmann Ventilatoren znajduje się wiele typoszeregów wentylatorów domowych i przemysłowych, central wentylacyjnych, rekuperatorów, nagrzewnic kanałowych, systemów sterowania i automatyki oraz bogatego wyposażenia dodatkowego.

Nowością w ofercie firmy są nowoczesne centrale rekuperacyjne serii Requra wyposażone w przeciwprądowe wymienniki osiągające sprawność odzysku ciepła do 95%. Wyposażenie urządzeń Requra jest kompletne a w jego skład wchodzą min.: ciche i energooszczędne wentylatory EC marki EBM, bezstopniowa regulacja wydajności z systemem utrzymywania stałego przepływu, zintegrowany automatyczny by-pass, nagrzewnica wstępna, inteligentny system przeciwzamrożeniowy, automatyka sterująca z wyświetlaczem LCD. Opcjonalnie centrale te mogą być wyposażone w nagrzewnicę wtórną, entalpiczny wymiennik ciepła pozwalający na dodatkowy odzysk wilgoci, urządzenie w wersji Plus może także współpracować z glikolowym wymiennikiem ciepła. Sterowanie może stanowić prosty przełącznik biegów lub regulator rozbudowany o dodatkowe funkcje sterujące realizujący np. wentylację opartą na czujnikach wilgotności.

Podczas targów Forum Wentylacja 2014 obok rekuperatorów Requra swoją premierę będzie miał również system Presovent – stałociśnieniowy system wywiewny. Zasada działania opiera się na centralnym wentylatorze zbiorczym zlokalizowanym na dachu i obsługującym dany pion instalacji wentylacji mechanicznej budynku. Powietrze nawiewane jest do pomieszczeń za pomocą stałociśnieniowych nawiewników zamontowanych w oknach lub w ścianach. Wyciąg powietrza realizowany jest poprzez kratki wyciągowe zamontowane w pomieszczeniach „wilgotnych” takich jak kuchnie, łazienki, toalety. W zależności od miejsca montażu oraz typu instalacji kratki mogą pracować ze stałą wydajnością (specjalna przepustnica regulacyjna utrzymuje stałą wartość przepływu przez kratkę) lub pracować z dwoma wydajnościami sterowanymi za pomocą przełącznika. Zbiorczy wentylator wyciągowy wyposażony jest w silnik EC wraz z wbudowanym modułem kontroli stałego ciśnienia. Taka konstrukcja pozwala na utrzymanie stałego przepływu powietrza w kanale bez względu na zmianę obciążenia instalacji oraz ilość użytkowników. System Presovent przeznaczony jest przede wszystkim do wentylacji bloków, apartamentów oraz budynków użyteczności publicznej.

Urządzenia Harmann mają szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym oraz przemysłowym. Harmann aktywnie wspiera projektantów i instalatorów hvac, służąc pomocą i doradztwem technicznym na każdym etapie realizacji inwestycji.

Sprzedaż prowadzona jest przez sieć autoryzowanych dystrybutorów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Siedziba firmy mieści się w Krakowie w nowoczesnym kompleksie biurowo-magazynowym. Za bezpośredni kontakt z klientami w każdym z 7 regionów sprzedaży, na które podzielono obszar Polski, odpowiedzialni są Regionalni Koordynatorzy Sprzedaży.

Oferta Harmann Polska obejmuje następujące grupy produktów:

 • Wentylatory do kanałów okrągłych
 • Wentylatory do kanałów prostokątnych
 • Wentylatory dachowe
 • Wentylatory promieniowe
 • Wentylatory chemoodporne
 • Wentylatory osiowe ścienne
 • Wentylatory wyciągowe kuchenne
 • Wentylatory domowe
 • Centrale wentylacyjne
 • Nagrzewnice
 • Regulatory i automatykaGrupy oferowanych produktów:Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja