Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej ze stycznia i lutego 2013 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej ze stycznia i lutego 2013 roku
Bartosz został mecenasem wiedzy. Firma przyłączyła się do akcji Czytam, więc wiem. Kampania skierowana jest do uczniów wybranych szkół, które dzięki wsparciu przedsiębiorstw otrzymają prenumeratę „Kuriera Porannego” i/lub „Gazety Współczesnej”. Bartosz wspiera SP nr 10 w Białymstoku dla dzieci z cechami autyzmu.

Coldteam oferuje wynajem klimatyzatorów prze-nośnych i central klimatyzacyjnych. Oferta skierowana jest zarówno do firm instalacyjnych, jak i wykonawczych. Dzięki tej usłudze można m.in. testować nowe urządzenia przed planowanym zakupem lub zastąpić własne urządzenia w przypadku awarii.

Creon na początku stycznia przeniósł się do nowej siedziby w Miszewie pod Gdańskiem (przy drodze głównej nr 20). Telefony firmy – (58) 661 51 11, 661 54 00 – nie uległy zmianie. Dynamiczny rozwój firmy wymusił wybudowanie nowego biurowca, magazynu i hali produkcyjnej, w której rozpoczęto produkcję rur spiro i akcesoriów do kanałów okrągłych. W nowym budynku znajdują się pomieszczenia dla serwisu, wypożyczalnia urządzeń oraz ekspozycja kominków, nagrzewnic, odkurzaczy centralnych i wentylatorów. Creon uzyskał nową bazę do dalszego rozwoju, zarówno w segmencie dużych inwestycji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, jak i w dystrybucji oraz sprzedaży urządzeń, materiałów i akcesoriów dla klientów detalicznych.

Mercor w pierwszym półroczu roku obrotowego 2012/2013 zanotował poprawę wyników operacyjnych w porównaniu do pierwszego półrocza roku poprzedniego. Wzrost był następujący: pion oddzielenia przeciw-pożarowego – 2%, system oddymiania – 17%, system wentylacji pożarowej – 52%.
 
Iglotech otworzył nowy oddział w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 33. Placówka, czynna w godzinach 8–16, pełni funkcje biura handlowego, magazynu urządzeń, komponentów, części zamiennych, narzędzi serwisowych i akcesoriów do klimatyzacji i wentylacji.
   
Karpol wziął udział w misji gospodarczo-naukowej w Autonomicznym Regionie Irackiego Kurdystanu. Misję, współfinansowaną ze środków UE, zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Celem firmy podczas misji było przedstawienie oferty produktowej oraz poznanie potencjalnych rynków zbytu.
   
Lennox International Inc w październiku 2012 r. połączył dwie europejskie firmy: Lennox Commercial HVAC (EMEIA) i Heatcraft Worldwide Refrigeration Europe (HRP). Lennox w sektorze HVAC i Heatcraft w chłodnictwie mają silne portfolio produktowe, jednak integracja pozwoli na przyspieszenie rozwoju i wprowadzanie do oferty nowych produktów i rozwiązań. Dotychczasowy zasięg działania firmy i obecny – po połączeniu – nie ulegną zmianie.
   
LG  Electronics  Polska  zmienił  siedzibę.  Nowy adres to ul. Wołoska 22 (Budynek Mokotów Nova), 02-675 Warszawa. Numery telefonów do biura pozo-stają bez zmian.

Maxair hvac technic od lutego jest oficjalnym dystrybutorem kurtyn powietrznych marki 2VV. Produkty 2VV spełniają wymogi norm europejskich. Oferta pozwoli firmie  wyjść naprzeciw wymaganiom klientów oraz podążać za najnowszymi trendami w branży.

Rekuperatory.pl, rozwijając sieć handlową z myślą o inwestorach indywidualnych, zwiększyły obszar swojej bezpośredniej działalności. W województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim firma zatrudniła doradcę techniczno-handlowego.

Smay w styczniu został członkiem Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Ogrzewnictwa Wentylacji i Klimatyzacji REHVA. Głównym celem Stowarzyszenia jest rozszerzanie wiedzy, inicjowanie badań, poszukiwanie nowych rozwiązań zmierzających do ekonomiczniejszego wykorzystania energii przy jednoczesnym poprawianiu komfortu cieplnego w pomieszczeniach.


Alnor poszerzył swoją ofertę o okrągłe nawiewniki wirowe NKSD-R wykonane z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo. Nawiewniki przeznaczone są do nawiewu i wywiewu dużych ilości powietrza zarówno w dużych pomieszczeniach (sklepach, kinach), jak i mniejszych (pokoje biurowe wysokości od 2,5 do 4 m). Sprawdzają się zarównano w wysoko-, jak i niskociśnieniowych instalacjach wentylacyjnych. Wśród nowości firma ma także: trójniki z  pełną nakładką tłoczoną, nasuw-ki dachowe z gumy EPDM, przepustnice soczewkowe z siłownikami. W najbliższym czasie w ofercie znajdą się kolanka tłoczone kwasoodporne, przewody elastyczne PVC 75 mm oraz nasady obrotowe kuliste.

Daikin uzyskał zerowy bilans energii netto w budynku Daikin Europe N.V. wybudowanym w Niemczech. W 2010 r. Daikin Europe N.V. połączył siły z europejskimi instytutami badawczymi i opracował koncepcję budynku o zerowym bilansie netto energii (nZEB). Po roku użytkowania sporządzono bilans parametrów użytkowych budynku. Okazało się, że wytwarzał on więcej energii niż zużywał, zapewniając jednocześnie optymalny komfort cieplny przez cały rok.

• Dodano: 28 lutego 2013
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja