Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z listopada i grudnia 2012 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z listopada i grudnia 2012 rokuBarbor – na początek nowego roku szkolnego 2012/2013 Boryslav Georgiev, prezes firmy, podarował sprzęt RTV i umeblowanie Szkole Podstawowej w Skowarczu. SP Skowarcz jest niewielką placówką, która ze względu na lokalizację jest pomijana przez darczyńców z gminy. Obecnie uczy się w niej prawie sześćdziesięcioro dzieci ze Skowarcza i okolicznych miejscowości.
Clima  Gold  po  raz  kolejny  uzyskała  certyfikat ISO 9001:2008. Jest on potwierdzeniem skutecznego wdrożenia systemu zarządzania jakością zgodnie z normą 9001:2008 w zakresie montażu i sprzedaży urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
Cool w grudniu rozpoczął trzeci rok działalności jako dystrybutor urządzeń klimatyzacyjnych York k z grupy Residential & Light Commercial. Sprzedaż produktów York wzrosła w 2012 roku dwukrotnie w porównaniu z rokiem wcześniejszym, a PPH Cool okrzepł na rynku jako dostawca sprzętu z grupy HVAC. Firma planuje dalszy wzrost sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych, a w najbliższych miesiącach chce wprowadzić do obrotu nowe generacje urządzeń marki York.
Euro-Went został wyróżniony w pomorskiej edycji konkursu „Firma z przyszłością 2012”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 13 październiku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Konkurs został zorganizowany po raz szósty przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą. Euro-Went został wyróżniony w kategorii Firmy Średnie (nominowano 14 firm) i uhonorowany za wykorzystywanie innowacyjnych pomysłów pomocnych w rozwoju firmy.
Grupa Mercor, we wrześniu pozyskała kontrakty o łącznej wartości 37,6 mln zł wobec 40,5 mln zł rok wcześniej. Łącznie w drugim kwartale roku obrachunkowego 2012/2013 (okres lipiec-wrzesień). Grupa pozyskała kontrakty
o wartości 123,8 mln zł, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. W ramach nowych zleceń we wrześniu roku obrachunkowego 2012/2013 polska spółka Mercor zdobyła zamówienia o łącznej wartości 21 mln zł.
Iglotech zaprasza do udziału w szkoleniu praktycznym „Urządzenia split i multisplit serwis, diagnostyka i usuwanie ewentualnych problemów”. W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo serwisować urządzenia, diagnozować i usuwać najczęstsze awarie. Terminy szkoleń: 12 grudnia (Katowice), 13 grudnia (Łódź), 18 grudnia (Kwidzyn). Koszt szkolenia wynosi: 300 zł brutto dla pierwszej osoby z firmy i 200 zł brutto dla każdej ko-lejnej osoby reprezentującej firmę (maksymalnie 3 osoby z jednej formy). Organizator zwraca koszty szkolenia, jeśli uczestnik kupi urządzenie Fuji Electric za kwotę minimum 7000 zł netto w pierwszym kwartale 2013 r.
Onninen, sieć hurtowni elektrotechnicznych, instalacyjno-sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych wydłużyła czas pracy punktów sprzedaży. Aktualnie wszystkie placówki handlowe Onninen czynne są od poniedziałku do piątku
w godzinach 7–16. Adresy punktów sprzedaży Onninen dostępne na www.onninen.pl.
Rafsystem rozbudował park maszynowy o kolejne urządzenia do produkcji kanałów wentylacyjnych. Nowością jest linia produkcyjna marki Wammes.
Rosenberg Klima Polska we wrześniu zmienił adres siedziby wrocławskiego oddziału. Aktualny adres to: Rosenberg Klima Polska sp. z o.o., ul. Sokalska 2, 54-614 Wrocław. Adresy e-mailowe i numery telefonów pozostają bez zmian.
Smay został laureatem konkursu „Innovator małopolski 2012” w kategorii przedsiębiorstwo średnie za kom-paktową jednostkę napowietrzającą iSWAY – Adaptive. Zadaniem jednostki jest utrzymanie dróg ewakuacyjnych w budynkach w stanie wolnym od dymu poprzez wy-tworzenie i kontrolę nadciśnienia w przestrzeni pionowych i poziomych dróg ewakuacyjnych w stosunku do pomieszczenia objętego pożarem.
Trox – 1.10.2012 r. przejął oddział wentylatorów do budynków firmy TLT-Turbo GmbH, spółki należącej do grupy Siemens AG, zlokalizowany w miejscowości Bad Hersfeld. Oddział wentylatorów do budynków obecnie należący całkowicie do TROX GmbH będzie funkcjonował pod nazwą TLT TROX GmbH. Dzięki tej transakcji TROX poszerza zakres oferowanych komponentów i systemów wentylacyjnych na międzynarodowym rynku.
Uniwersal zmienił adres siedziby firmy. Aktualny adres to ul. Zakopiańska 1A, 40-219 Katowice. Dotychczasowe adresy mailowe, numery telefonów, numer NIP oraz numer REGON nie ulegają zmianie.


Karpol dołączył do swojej oferty produktów elementy systemów zawieszeń. W sprzedaży znajdują się m.in.: łączniki, obejmy, klamry, taśmy, profile, płytki gwintowane. Katalog do pobrania można znaleźć na stronie internetowej www.karpol.com.pl w zakładce Download.
Karpol uzyskał ponownie certyfikat DIN EN ISO 3834-2 potwierdzający spełnienie wymagań jakościowych dotyczących spawania elementów metalowych. Certyfikat wydany został przez zakład naukowo-badawczy techniki spawalnictwa w Halle, Niemcy (Schweiß-technische Lehr und Versuchsanstalt Halle GmbH).
Panasonic poinformował, że najnowsze produkty znajdujące się w ofercie firmy – m.in. z  linii RAC (w tym Etherea) czy PACi – spełniają wymogi nowych unijnych przepisów (od 1 stycznia 2013 r. w Unii Europejskiej zacznie obowiązywać dyrektywa ErP, która ma na celu ograniczenie zużycia energii m.in. przez urządzenia klimatyzacyjne
i wentylacyjne).
Swegon powiększył ofertę o nowy typoszereg urządzeń chłodniczych i pomp ciepła dostępnych pod marką Swegon. Koncern chce w najbliższym czasie zoptymalizować systemy klimatyzacji i zapewnić kompatybilność produkowanych urządzeń w celu zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych całego systemu Swegon Solution.
Ventia uzyskała certyfikat jakości Eurovent zgodnie ze standardem OM-10-2009 na wysokosprawne obrotowe wymienniki ciepła stosowane w centralach wentylacyjnych Komfovent oraz ich programy doborowe.


Ekoklimax-Projekt w listopadzie wprowadził nowe katalogi. Pierwszy skierowany jest do architektów i projektantów, dwa kolejne do instalatorów.
Ventia oferuje nowy katalog central wentylacyjnych Komfovent Domekt o wydatkach 60–700 m 3 /h. W katalogu oprócz nowej szaty graficznej zamieszczono szczegółowy opis budowy różnego typu wymienników ciepła stosowanych w urządzeniach Domekt. W czytelny sposób przedstawiono także zalety różnych wymienników.


Danfoss na swojej stronie internetowej www.danfoss.pl oferuje serwis Chłodnictwo i Klimatyzacja, a w nim aktualne dokumentacje z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji oraz informacje na temat konkretnych produktów Danfoss, instrukcje montażu oraz deklaracje zgodności.
Ekoklimax-Projekt w październiku uruchomił nową stronę internetową www.ekoklimax.pl.
Rehau z początkiem października zaprezentował nową odsłonę strony internetowej. Zmiany dotyczą zarówno sfery wizualnej, jak i struktury oraz zawartości. Pojawiło się wiele nowych elementów, takich jak animacje, filmy i zdjęcia obiektów. Nowością jest także wyraźne rozdzielenie stron biznesowych B2B od stron dla odbiorców końcowych B2C. Na nowo została opracowana nawigacja, dzięki temu produkty i systemy można odnaleźć szybko i w łatwy sposób.
Smay na swojej stronie internetowej zamieścił filmy prezentujące zasadę działania nadciśnieniowego zabezpieczania przedsionków pożarowych z kompensacją powietrza do oddymiania, zjawisko efektu kominowego oraz istotę działania systemu Safety Way.

• Dodano: 30 grudnia 2012
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja