Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z lipca i sierpnia 2012 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z lipca i sierpnia 2012 roku
Alnor wprowadził nowy cennik na towary importowane, który obowiązuje od 11 czerwca 2012 roku. Korekta cennika jest związana z drożejącym dolarem amerykańskim.
ANG Wentylacja otworzyła nowy oddział w Katowicach. Zajmuje się on sprzedażą doradztwem i kompletowaniem urządzeń oraz akcesoriów do wentylacji profesjonalnej. Mieści się przy ul. Roździeńskiego 188A, tel. 32 209 73 90, tel. kom. 514 601 424, 514 601 414. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Centrum Klima, od niedawna członek międzynarodowej grupy Lindab, zastąpi dział wentylacji Lindab Polska, w roli wyłącznego dystrybutora produktów wentylacyjnych Grupy Lindab na rynku polskim.
Centrum Klima - zarząd firmy wyraził pozytywną opinię w sprawie wezwania na akcje spółki, ogłoszonego przez Lindab AB. Stwierdził, że cena wynosząca 14,5 zł za jedną akcję spółki, którą inwestor zaoferował w wezwaniu wszystkich akcjonariuszom spółki, jest wyższa od średniej arytmetycznej ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu akcji spółki na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z ostatnich
6 i 3 miesięcy bezpośrednio poprzedzających datę ogłoszenia wezwania.
Darco w tym roku obchodzi swoje 20-lecie.Głównym segmentem produkcji na początku działalności było wytwarzanie elementów kominowych i nasad. Produkcja nasad kominowych stanowi do dziś znak rozpoznawczy firmy. Kolejne lata przyniosły szereg innowacyjnych wdrożeń i rozwiązań z branży HVAC, uplasowało firmę Darco
w czołówce producentów branży wentylacyjnej nie tylko w kraju, lecz także  za granicą.
Iglotech poznański oddział firmy zmienił lokalizację. Od 4 czerwca funkcjonuje pod nowym adresem. Iglotech Poznań, ul. Dziadoszańska 10, 61 248 Poznań, tel. +48 61 863 84 54, fax +48 61 863 84 56, e-mail: poznan@iglotech.com.pl. Jest otwarty w godzinach od 8.00 do 16.00. Placówka znajduje się w dogodnej lokalizacji wraz z miejscami parkingowymi dla klientów. Oddział to nie tylko biuro handlowe, lecz także magazyn urządzeń, komponentów, części zamiennych, narzędzi serwisowych i akcesoriów do chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji oraz elementów automatyki i czynników chłodniczych. 
Klimat Solec, właściciel marki Klimat Pro, wziął udział w Wystawie Innowacji i Patentów „Techno Wipro 2012” organizowanej przez Uniwersytet Technologiczny–Przyrodniczy w Bydgoszczy. Celem Wystawy było zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i jednostki naukowe. Podczas Wystawy Klimat Solec zaprezentował system oddymiania, który nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów przeciwpożarowych. Został on wyróżniony jako najbardziej innowacyjny produkt wystawy.
Lindab kontroluje obecnie 96,7% akcji Centrum Klima, po nabyciu 44,93% akcji spółki, w ramach wezwania ogłoszonego 2 maja tego roku. Przed ogłoszeniem wezwania, 30 kwietnia 2012 roku Lindab sfinalizował umowę
z głównymi akcjonariuszami Centrum Klima SA i objął 51,8% akcji spółki. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zamiarem Lindab (spółki notowanej na Nasdaq OMX Nordic Exchange w Sztokholmie) jest wycofanie Centrum Klima z obrotu na GPW. Nastąpi to prawdopodobnie w trzecim kwartale bieżącego roku.
Maxair otworzył nowy oddział w Lublinie. Hurtownia o powierzchni ok. 400 m 2 , składająca się z części wystawienniczo - biurowej oraz magazynu, oferuje szeroki asortyment „z półki”. Lubelska filia firmy ma w  ciągłej sprzedaży z magazynu wentylatory (łazienkowe, kanałowe, promieniowe, dachowe), rekuperatory, klimatyzatory (split), pełen zakres kanałów i kształtek spiro, przewody elastyczne, nawiewniki, anemostaty, elementy montażowe, klapy, kratki itp. Siedziba oddziału znajduje się przy ul. Energetyków 39, w sąsiedztwie wielu firm z  pokrewnych, uzupełniających się branż. Adres i dane kontaktowe oddziału znajdują się na stronie www.maxair.pl.
Ventia w maju  zorganizowała wyjazd na Litwę dla projektantów oraz firm instalacyjnych z  branży HVAC. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nowoczesny zakład produkcyjny, w którym produkuje się centrale wentylacyjne i rekuperacyjne marki Komfovent. Nowa fabryka jest usytuowana na przedmieściach Wilna w obiekcie, który w 2012 roku został rozbudowany do ponad 40 000 m 2 . Relacja fotograficzna na www.ventia.plDasko lectronic opracowała własny sterownik przeznaczony do małych i średnich centralek wenty lacyjnych. Służy on do sterowania pracą rekuperatora,  w celu uzyskania wyższej sprawności energetycznej urządzenia.
Centrum Klima uzyskała certyfikat jakości niemieckiej firmy Müller-BBM GmbH w  standardzie ISO 7235. Próbie badawczej zostały poddane tłumiki akustyczne, służące do niwelowania hałasu generowanego przez instalację wentylacyjną, dostępne w portfolio spółki. To już drugi certyfikat przyznany tłumikom Centrum Klima przez firmę Müller-BBM GmBH – w  styczniu 2010 roku został przyznany tłumikom TAO.
Mark Polska dystrybutor systemów wentylacyjno--grzewczych uzupełnia asortyment o nowe produkty − sterowniki BaseTherm i OptiTherm, stosowane do sterowania nagrzewnicami gazowymi typu GSD i GCD. Są to urządzenia, za pomocą których można kontrolować zarówno system ogrzewania, jak i wentylacji.Smay
opracował „Przewodnik Wentylacja Strumieniowa Garaży”, w którym w przystępnej formie omówiono szereg  aspektów technicznych związanych z projektowaniem oraz oceną skuteczności tego rodzaju instalacji. Opisane zostały również podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem mechanicznej wentylacji kanałowej projektowanej w oparciu o brytyjską normę BS 7346-7 oraz normę niemiecką VDI 2053. Opisano również metodykę prowadzenia prób odbiorowych zgodnie z australijską normą AS 4391 oraz okresowych przeglądów instalacji wentylacji strumieniowej i kanałowej obsługującej garaże podziemne ze szczególnym uwzględnieniem autorskiej ultradźwiękowej techniki pomiarowej pozwalającej na  weryfikację wyników symulacji komputerowych CFD. Przewodnik dostępny jest w wersji książkowej oraz elektronicznej (do pobrania ze strony www.smay.pl.Daikin Airconditioning Poland uruchomił w maju nową zmodernizowaną stronę internetową, która jest w pełni zintegrowana z wizerunkiem koncernu Daikin (www.daikin.eu). Podział urządzeń ze względu na przeznaczenie ułatwia odnalezienie urządzenia do wybranego obiektu. Dodana została funkcja wyszukiwania ze względu na zastosowania. Nowością jest wyszukiwarka produktów bazująca na filtrowaniu zgodnie z  własnymi potrzebami, poprzez wybór modelu, typu jednostek czy rodzaju zastosowanej sprężarki oraz lokalizator firm partnerskich, znajdujący się w zakładce Dystrybutorzy. Nowa witryna zawiera również wszystkie aktualne komercyjne katalogi produktowe, które znaleźć można w zakładce Pomoc & instrukcje.
Smay opracował nową bibliotekę swoich produktów, zawartą w programie Wentyle firmy Tomicad. Dzięki nowym oknom dialogowym został zapewniony bezpośredni dostęp do dokumentacji technicznej każdego urządzenia. Nowa biblioteka pozwala na pełną konfigurowalność urządzeń. Wprowadzono takie udoskonalenia jak automatyczne monitowanie minimalnej i maksymalnej prędkości przepływu powietrza w urządzeniach CAV i VAV. W przypadku klap przeciwpożarowych wprowadzona została funkcja powielania wyposażenia dodatkowego. Dodano opcję tworzenia zestawu baterii klap dla dużych przekrojów przewodów wentylacyjnych. Bibliotekę można pobrać ze strony internetowej www.smay.pl.

• Dodano: 31 sierpnia 2012
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja