Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z marca i kwietnia 2012 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z marca i kwietnia 2012 rokuAlexa Dystrybucja otworzyła 1 marca trzeci oddział, zlokalizowany w Krakowie przy ul. Piłsudskiego 23 Skawina. Oddział dostarcza klientom produkty z za-kresu klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania nadmuchowego
i rekuperacji. Firma ma już oddziały w Warszawie przy ul. Łubinowej 4 oraz Oddział Południe – Skopanie 281.
Centrum Klima pozyskała w ramach leasingu zwrotnego 33,5 mln zł brutto na nową inwestycję. Środki te spółka
w całości przeznaczy na rozbudowę zakładu produkcyjnego, a tym samym już w 2013 r. wprowadzi na rynek nowy, wysokomarżowy produkt.
Daikin jako pierwszy wdraża nowy pomiar: Sprawność Sezonowa.
Darco wprowadziło program premiujący sprzedaż – DARCO PARTNER. Warunkiem udziału w programie jest rejestracja na platformie B2B DARCO www.b2b.darco.com.pl. Platforma ta jest praktycznym narzędziem wspomagającym działalność handlową kontrahentów firmy. Teraz oprócz dostępu do wielu informacji handlowych zarejestrowany Klient ma możliwość wyboru i otrzymania atrakcyjnych nagród.
Frapol 25 stycznia br. podczas Targów Budma 2012 otrzymał Certyfikat ITB przyznawany firmom, które w minionym roku wprowadziły na rynek produkty wpływające na rozwój budownictwa w Polsce. Produktem wyróżnionym został system stalowych przewodów oddymiających typu PD. Nagrodę wręczył Podsekretarz Stanu w MTBiGM Janusz Żbik.
Grupa kapitałowa AERECO od początku roku 2012 powiększyła się o przejęty w 2011 roku zakład produkcyjny
w Niemczech, firmę ZLT GmBH specjalizującą się od 1996 roku w projektowaniu i produkcji biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, systemów zapobiegania zadymieniu oraz wentylatorów specjalnych do zastosowań w wentylacji zbiorczej budynków wielorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej.
Grupa Mercor w grudniu 2011 r. pozyskała kontrakty o wartości 24,4 mln. Rok wcześniej  było to 20,7 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 18%. Łącznie w trzecim kwartale roku obrotowego 2011/2012 (czyli od 1 października do
31 grudnia 2011 r.) Spółka pozy-skała kontrakty o łącznej wartości 93,5 mln zł. W tym samym okresie rok wcześniej było to 74,4 mln zł, co oznacza wzrost o 25%.
Klimor z dniem 31 stycznia 2012 r. został przekształcony w spółkę akcyjną. Spółce nadano nowy numer KRS: 0000409970. NIP i REGON pozostają bez zmian.
Rekuperatory.pl poinformowały, że mają na swoim koncie już 2,5 tysiąca wykonanych w domach jednorodzinnych  instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Firma przeszła w ciągu 12 lat funkcjonowania na rynku wiele zmian: kapitałowych, produktowych, marketingowych. Dziś nie tylko sprzedaje i wykonuje systemy rekuperacji, ale również szkoli architektów i inwestorów.
SPS Klima zawarła umowę z firmą Panasonic, na mocy której została dystrybutorem Panasonic w Pol-sce. Na konferencji „SPS Klima – Panasonic ideas for life” zaprezentowano produkty firmy Panasonic, która przejmuje udziały Sanyo. Fabryki produkujące sprzęt będą kontynuowały produkcję pod nowym logotypem. Dotychczasowa oferta SANYO zostanie rozszerzona o te modele, które były produkowane wyłącznie pod markami Panasonic.


Aereco wentylacja otrzymała, na podstawie oceny energetycznej przeprowadzonej przez Narodową Agencję Poszanowania Energii, Rekomendację NAPE dla systemów wentylacji: VBP HIGRO, A1RC HIGRO, VCR HIGRO do stosowania przy projektowaniu energooszczędnych budynków wielorodzinnych. Systemy aereco otrzymały klasę energetyczną A2 potwierdzającą nawet 50% oszczędności dla budynku wyposażonego w system aereco w porównaniu do budynku z wentylacją zbudowaną wg aktualnych wymagań Warunków Technicznych.
Danfoss wprowadza na rynek bezprzewodowy panel sterujący pracą pompy ciepła – Danfoss Link™.


Berlinerluft
przygotował nowy katalog „Wentylatory”, który jest gotowy do pobrania na stronie internetowej www.berlinerluft.pl. Zawiera on obszerny przegląd wentylatorów oferowanych przez firmę oraz przykłady ich zastosowania.
Smay został wyróżniony podczas XXI Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012 w Poznaniu. W dniu 25 stycznia Instytut Techniki Budowlanej zorganizował seminarium „Budownictwo przyszłości = Budownictwo zrównoważone”, po którym zostały wręczone Europejskie Aprobaty Techniczne, Rekomendacje Techniczne ITB, Certyfikaty ITB oraz Świadectwa Deklaracji Środowiskowych dla wyróżniających się firm budowlanych. Smay został wyróżniony za wprowadzenie na rynek w 2011 roku tablic sterowniczych URBS.
Uniwersal otrzymał Złoty Medal targów INSTALACJE 2012 i KOMINKI 2012 za hybrydowy system nawiewno-wywiewny Flow-Mag.


Alnor uaktualnił bazę w programie Wentyle. Jest ona już do pobrania. Znajdują się w niej produkty ułatwiające projektowanie instalacji wentylacyjnych: Cokoły dachowe – COKD, COLL CQKD, przepustnice dla kanałów okrągłych – wielopłaszczyznowe DASQ/DASQL/DASQM/DASQML, podpory kanałowe FAA/FAAL/FAAT, filtry kanałowe FSBQL/FSBQ-I/FSBQ-W oraz FSCQ i FSQ, dysza dalekiego zasięgu KHA, nawiewnik NK-SWA. Szczegóły na stronie www.alnor.pl.
Darco wprowadziło na swojej stronie internetowej www.darco.com.pl  nowy dział − PORADNIK. Jest to zbiór wiedzy na tematy związane z dziedziną ogrzewania i wentylacji. Został podzielony na cztery kategorie tematyczne: nasady kominowe, ogrzewanie kominkowe, systemy kominowe, wentylacja. Oprócz porad można tam także znaleźć ciekawe publikacje, zbiór pytań i odpowiedzi (z możliwością zadania własnego pytania) oraz obowiązujące przepisy prawne.

• Dodano: 30 kwietnia 2012
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja