Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z listopada i grudnia 2011 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z listopada i grudnia 2011 roku
Centrum Klima uruchamia kolejną linię produkcyjną, wytwarzającą elementy przeznaczone głównie na eksport.
W ciągu ostatnich 3 lat spółka zainwestowała w nowoczesne maszyny już 16 mln zł, w tym w całkowicie zrobotyzowaną maszynę do zgrzewania kolan – VARB 60 szwajcarskiej firmy Soutec. Wysokomarżowa sprzedaż eksportowa w I połowie 2011 wyniosła 33% przychodów i wzrosła aż o 38% wobec analogicznego okresu 2010 r. Docelowo eksport ma stanowić 45% sprzedaży spółki. Firma wdrożyła również nowoczesne oprogramowanie magazynowe systemu Impuls 5 (Magazyn Wysokiego Składowania – MWS). Rozwiązanie to pozwoli usprawnić procesy logistyczne i zoptymalizować prace magazynu. Dostawcą systemu jest firma BPSC, która w ubiegłym roku wdrożyła w Centrum Klima kompleksowe rozwiązanie klasy ERP. Wybór tego dostawcy miał na celu zagwarantowanie integralności całej platformy informatycznej spółki.
Frapol 25 października wziął udział w Inżynierskich Targach Pracy Politechniki Krakowskiej, które odbyły się
w Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej przy ulicy Kamiennej. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów wielu kierunków studiów. Więcej informacji można znaleźć
w zakładce KARIERA na stronie internetowej firmy www.frapol.com.pl.
Halton oficjalnie otworzył fabrykę na Węgrzech w Dunaharaszti. Uroczystość odbyła się 20 października 2011 r. Obecny był ambasador Finlandii, reprezentanci rządu Węgier, burmistrz Dunaharaszti oraz bardzo wielu gości lokalnych i zagranicznych, a także personel zatrudniony w fabryce. Wieczorem kontynuowano ceremonię otwarcia na uroczystym przyjęciu, które uświetnił znany węgierski celebryta Zseda wraz z zespołem Ärräpää Ochestra.
NIKOL Jan Nikołajuk od czerwca 2011 posługuje się nową nazwą. Zmienił się również adres strony internetowej na www.rekuperatory-nikol.pl. Firma uzyskała dla swoich rekuperatorów Atest Higieniczny PZH nr HK/B/1783/01/2099 oraz Deklarację zgodności CE. Badania sprawności urządzeń zostały przeprowadzone na Politechnice Białostockiej.
Smay otrzymał statuetkę Złotego Instalatora za kompaktową jednostkę napowietrzającą służącą do nadciśnieniowego zapobiegania przed zadymieniem pionowych i poziomych dróg ewakuacyjnych w przypadku pożaru iSWAY-FC. Konkurs organizowała Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz wydawca miesięcznika Polski Instalator. Więcej informacji o nagrodzonym produkcie na stronie internetowej www.smay.pl
Uniwersal otrzymał statuetkę Złotego Instalatora za system nawiewno wywiewny Flow. System ten pozwala na utrzymanie normatywnego dopływu powietrza w ilości 20-50 m 3 /h dla wentylacji grawitacyjnej lub 15-30 m 3 /h dla wentylacji mechanicznej lub hybry-dowej.
Ventia uzyskała atest higieniczny PZH na centrale wentylacyjne Komfovent serii Klasik (OTM, RECUM, DSVIM)
w wykonaniu specjalnym na obiekty o podwyższonych wymaganiach higienicznych (sale operacyjne, laboratoria, etc.). Tym samym potwierdzona została ich wysoka jakość i zgodność z polskimi wymogami.
Winterwarm Polska to nowa nazwa firmy Fiesta Sp. z o.o. Została ona zmieniona 26.09.2011 r. postanowieniem Sądu Gospodarczego. Firma przyjęła nową nazwę zgodną z nazwą grupy kapitałowej, do której należy. Zmiana ta jest jedynie zabiegiem marketingowym, mającym na celu unifikację podmiotów, których Winterwarm Holandia jest udziałowcem. Wszystkie pozostałe dane: NIP, numer konta bankowego, numery telefonów oraz adres pozostają bez zmian.


BerlinerLuft 31.10. uruchomił nową stronę internetową. Pod adresami www.berlinerluft.pl, www.berlinerluft.de oraz www.berlinerluft.com zaprezentowano obszerną gamę produktów z zakresu techniki wentylacyjnej oraz klimatyzacyjnej, jaką obecnie ma w ofercie Grupa Przedsiębiorstw BerlinerLuft. Nowoczesny design i przejrzysta struktura nowej strony pozwalają na szybkie dotarcie do wszystkich istotnych dla użytkownika informacji. Zdjęcia referencyjne na stronie startowej zapraszają do poznania różnych obszarów zastosowania produktów oferowanych przez BerlinerLuft. Menu pozwala na wybranie interesującej kategorii „Firma“, „Produkty“ oraz „Kontakt”. Wszystkie informacje techniczne zostały zaktualizowane i rozszerzone o nowe kategorie produktów. W grupie przewodów i kształtek wentylacyjnych umieszczone zostało całe portfolio prostokątnych czerpni i wyrzutni dachowych. Przy wyborze poszczególnych produktów bardzo pomocne są uproszczona nawigacja oraz zoptymalizowane wyszukiwanie. Każdy produkt ma własną zakładkę z opisem i zdjęciem oraz odpowiednią dokumentacją techniczną. Ponadto istnieje możliwość ściągnięcia wszystkich katalogów i informacji technicznych w formacie pdf. Dostępne są również programy do doboru tłumików hałasu AKUSWIN i doboru przepustnic VOLUWIN. Wszystkie informacje dostępne są również w języku niemieckim i angielskim. Kolejnym etapem będzie dostosowanie i integracja kolejnych stron internetowych dostępnych w innych językach.
Frapol na stronie internetowej www.frapol.com.pl od września zamieszcza informacje dla projektantów stosujących system stalowych przewodów oddymiających typu PD. Klikając na stronie w ikonę biur projektowych można poznać odpowiedzi na najczęściej stawiane przez projektantów pytania. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.
Winterwarm Polska ma nową stronę internetową www.winterwarm.pl, na której poza nowymi danymi firmy, można znaleźć pełen przekrój profilu działalności firmy w  zakresie zarówno ogrzewania, jak i przegród budowlanych i zabezpieczeń przeciwpożarowych.

• Dodano: 27 grudnia 2011
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja