Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z września i listopada 2011 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z września i listopada 2011 roku
Alnor wprowadził nową formę obsługi klientów, tzw. usługę ekspresową, która pozwala na wykonanie elementów wentylacyjnych w czasie nie przekraczającym 24 godzin. Oprócz standardowego wykonania elementów z blachy ocynkowanej firma wykonuje w trybie ekspresowym także elementy z blachy kwasoodpornej. Klienci mają do wyboru trzy tryby ekspresu: od Ekspres E-72 – produkcja elementów wentylacyjnych trwa 72 godziny od złożenia zamówienia, do trybu E-24, w którym klient może odebrać towar po 24 godzinach.
Centrum Klima rozpoczęła współpracę z marketami budowlanymi Bricoman. Produkty firmy są od czerwca dostępne w sieci tych sklepów. Bricoman Polska należy do międzynarodowej GROUPE ADEO, w której znajduje się też m.in. Leroy Merlin. Sklepy Bricoman przeznaczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów. Intencją zarządu spółki jest nawiązanie współpracy z kolejnymi sieciami marketów o zasięgu ogólnopolskim.
Clinikka oferuje szeroki zakres badań oraz pomiarów jakości powietrza i wody. W zakres badań wchodzą: mikrobiologiczne badanie powietrza – sprawdzenie zawartości próbki powietrza pod kątem obecności bakterii, grzybów, pleśni; pomiar zapylenia powietrza – pozwalający na podstawie rozmiaru cząstek określić poziomy i wielkość zapylenia niebezpieczne dla osób przebywających w budynku; mikrobiologiczne badania powierzchni wewnętrznych kanałów wentylacyjnych, blatów i urządzeń w szpitalach, laboratoriach, kuchniach i innych powierzchni płaskich; pomiar stężenia CO2 i tlenu; badanie wody oraz środowisk wilgotnych pozwalające wykryć obecność bakterii z gatunku Legionella.
DABROwent zmienił siedzibę. Od dnia 12 września firma mieści się przy ul. K. Szajnochy 11 w Bydgoszczy.
Daikin Europe N.V., spółka zależna firmy Daikin In -dustries Ltd. z siedzibą w Osace, przejmuje Airfel − turecką firmę produkującą sprzęt grzewczy i klimatyzacyjny. Główni akcjonariusze spółki wyrazili zgodę na zakup 100% akcji tureckiej firmy. Do podstawowych obszarów działalności firmy Airfel należą produkcja i dystrybucja produktów z branży ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji, przede wszystkim na rynku tureckim. Daikin spodziewa się, że turecki rynek klimatyzacji będzie rozwijał się dynamicznie, osiągając w 2015 roku wartość 1,7 mld euro w stosunku do 900 mln euro w 2010 roku.
Euro-Went, z siedzibą w Gdańsku, działający od 1994 roku, stale rozszerza swoją ofertę. Zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów wentylacyjnych oraz usługami montażowymi. Właściwa eksploatacja instalacji przekłada się na jej sprawne działanie oraz efektywne wykorzystanie energii. Dlatego firma wprowadziła usługi serwisowe dla dotychczasowych i nowych klientów. Oferuje przeglądy profilaktyczne, regulacje i naprawy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Świadczy także usługi profesjonalnego czyszczenia instalacji wentylacyjnych. Ponadto prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz przeglądy techniczne i kalibrację wszelkich systemów detekcji gazów. Na stronie internetowej firmy, www.euro-went.pl, jest zamieszczony for-mularz zgłaszania awarii i zlecenia serwisowego.
Fluid Desk ukończył prace nad wersją FDBES 3.0 pracującą na systemach wykorzystujących architekturę 64 bitową. Oprogramowanie jest w fazie intensywnych testów mających zweryfikować pełną zgodność z różnymi platformami AutoCADa. Nowy produkt został wprowadzony do sprzedaży w pierwszej połowie września tego roku. Klienci posiadający wykupioną aktualną usługę MAINTENANCE otrzymają aktualizację FDBES bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Zainteresowanych otrzymaniem wersji Beta dla Autocada 2012 64-bit firma prosi o kontakt na adres e-mail: support@fluid-desk.pl.
Frapol rozpoczął dostawy na Stadion Narodowy w Warszawie. Zostanie tam zastosowany system stalowych przewodów oddymiających typu PD. Zakres dostaw obejmuje prawie 3000 m2 instalacji. Prace montażowe będą prowadzone nawet w 8 miejscach jednocześnie.
Halton dostarcza system zarządzania powietrzem w pomieszczeniach laboratoryjnych do nowo powstającego budynku Wydziału Chemii w Gdańsku. Obiekt jest wyposażony w 276 dygestoriów zapewniających stałą prędkość powietrza, bez względu na stopień otwarcia okna dygestorium, dzięki zastosowaniu czujnika prędkości powietrza. Każde dygestorium jest wyposażone w panel sterujący oraz czujnik temperatury. Wszystkie elementy są połączone ze specjalnym chemoodpornym regulatorem wyposażonym w cyfrowy sterownik, który zbiera informacje od czujników, panelu sterującego a także zarządza regulatorem nawiewnym tak, aby utrzymywać podciśnienie w pomieszczeniu. Halton współpracuje z Tesco już ponad 7 lat, dostarczając nawiewniki na kolejne realizacje. W dużych obiektach stosowane są nawiewniki wirowe TSA z siłownikiem woskowym, w mniejszych nawiewniki THL nastawiane przez siłownik woskowy lub ręcznie. Ostatnie realizacje to: Tesco Katowice, Suwałki i Konstantynów. Do większych realizacji należy również zaliczyć działające od roku Tesco w Warszawie przy ul. Fieldorfa.
Iglotech rozpoczął wdrażanie systemów kodów kreskowych i terminali mobilnych w połączeniu z systemem WMS (Warehouse Management System). Celem jest zautomatyzowanie procesów logistyczno-magazynowych, łatwiejsze i bardziej przejrzyste zarządzanie stanami oraz procesami magazynowymi, zwiększenie wydajności pracy, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, skrócenie czasu przeszkolenia nowego pracownika oraz przyspieszenie obsługi klienta bezpośredniego. Wdrożenie dwóch systemów, działających w sposób komplementarny ze sobą, wymaga wypracowania know how, polegającego na opracowaniu koncepcji komputerowego systemu zarządzania pracą magazynu, tak, żeby był dostosowany do pracy terminali mobilnych. Końcowa implementacja zakłada, że WMS zleca towary do kompletacji a za pomocą TM następuje konfekcjonowanie dostaw − pakowanie towarów zgodnie z zaleceniem klienta oraz obsługa magazynu u klienta.
Maxair został oficjalnym dystrybutorem klimatyzatorów marki Samsung. Oferta obejmuje klimatyzatory ścienne monosplit serii RAC, monosplit do zabudowy CAC oraz układy multi FJM i rozbudowane systemy klimatyzacji ze zmiennym przepływem czyn-nika chłodniczego DVM. Firma Samsung wytwarza klimatyzatory, wykorzystujące przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R410A. Większość produktów ma klasę energetyczną A oraz znak ENERGY STAR w USA. Wszystkie produkty charakteryzują się bardzo cichą pracą (20÷21 dB), ciekawym wzornictwem oraz wysoką energooszczędnością. Zespół doradców firmy Maxair dostosowuje ofertę do potrzeb klientów, a także doradza w sprawach technicznych i szkoli w razie potrzeby.
Mercor wyposażył w system oddymiania grawitacyjnego nowy terminal pasażerski lotniska im. Władysława Reymonta w Łodzi. Firma na zlecenie generalnego wykonawcy Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina, łódzkiej firmy Rex-Bud, wyposażyła obiekt w system oddymiania grawitacyjnego. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina jest położone około 2,5 km od przejściagranicznego Korczowa-Krakowiec, które jest największym i najbardziej nowoczesnym przejściem granicznym pomiędzy Polską a Ukrainą.
Rehau dostarczył do Centrum Turystyki i Rekreacji „Kraina bez barier” w Byczynie gruntowy powietrzny wymiennik ciepła Awadukt Thermo. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na listopad 2011 roku.
Termo Schiessl – jeden z największych dostawców urządzeń i komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji w Polsce – został oficjalnym partnerem firmy Panasonic.


aereco wentylacja
otrzymało w sierpniu aprobatę ITB AT-15-8700/2011 na nowy nawiewnik higrosterowany EXR. Od września jest on dostępny w sprzedaży, również w wersji dwusystemowej − HP. Nawiewnik EXR znajduje zastosowanie w systemach wentylacji mechanicznej i hybrydowej aereco: VBP, VCR i A1RC.
Alnor otrzymał raporty klasyfikacyjne w zakresie reakcji na ogień wg PN-EN 13501-1+A1:2010 dla przewodów elastycznych. Badania i ocena zostały wykonane w Instytucie Techniki Budowlanej dla przewodu elastycznego Aluduct, przewodu z folią paroszczelną SONODUCT PE AD-L i SONOLIGHT PE AD-L, SONO-DUCT AD-3, SONODUCT AD-L i SONOLIGHT AD-L.bAmpar Klima uruchomiła własny zakład produkcyjny wytwarzający kanały i kształtki prostokątne do wentylacji oraz otworzyła nowy oddział w Małopolsce, w Wieliczce przy ul. Bodzanów 267.
Smay otrzymał Aprobatę Techniczną oraz Certyfikat Zgodności wydany przez Instytut Techniki Budowlanej na tablice sterownicze do regulacji ciśnienia i przepływu powietrza URBS. Tablice URBS przeznaczone są do zastosowania jako układy regulacyjne kontrolno-sterujące w systemach różnicowania ciśnień, zapobiegających zadymieniu w przypadku pożaru. Tablice umożliwiają regulowanie wartości różnicy ciśnień i przepływu powietrza pomiędzy drogami ewakuacji, a pomieszczeniami objętymi pożarem.


BerlinerLuft oferuje katalog prezentujący nową generację energooszczędnych kanałów wentylacyjnych C+Duct. Przy zastosowaniu innowacyjnej technologii w procesie produkcyjnym i przy odpowiednim montażu bez problemu spełnione są wymagania higieniczne zgodnie z VDI 6022 oraz wymagania szczelności zgodnie z DIN EN 1507. Więcej informacji na stronie internetowej www.berlinerluft.pl.
Smay wydał zaktualizowany przewodnik „Systemy różnicowania ciśnienia w budynkach wielokondygnacyjnych”
w języku polskim. W odpowiedzi na duże zainteresowanie i częste zapytania firm zagranicznych przewodnik został przygotowany również w wersji anglojęzycznej. Przewodnik zawiera między innymi informacje dotyczące: podstaw prawnych w zakresie projektowania instalacji różnicowania ciśnienia, wentylacji pożarowej w budynkach wielokondygnacyjnych oraz metod nadciśnieniowego zapobiegania przed zadymieniem przedsionków przeciwpożarowych. W opracowaniu znajdują się ponadto kompletne karty katalogowe produktów firmy Smay
w zakresie instalacji różnicowania ciśnienia w budynkach. Przewodnik dostępny jest w wersji drukowanej oraz elektronicznej (do pobrania ze strony www.smay.pl).


Ampar Klima uruchomił nową odsłonę sklepu internetowego www.sklep.amperklima.pl
Frapol udostępnia na swojej stronie internetowej możliwość zgłaszania zapotrzebowania na usługi serwisowe.
KMW Engineering zmieniło swoją stronę internetową www.kmw.pl
Robur gazowe pompy ciepła, partnerska firma Flowaira, przygotowała nową stronę internetową www.gazowe-pompy-ciepla.pl
Ventia uruchomiła na swojej stronie internetowej formularz umożliwiający organizację indywidualnego szkolenia
z central wentylacyjnych Komfovent. Teraz każda firma projektowa, wykonawcza lub handlowa może umówić się na szkolenie połączone z prezentacją urządzeń w dowolnym terminie. Szkolenie może być przeprowadzone w siedzibie firmy Ventia lub miejscu wyznaczonym przez zamawiającego, np. w siedzibie jego firmy. Więcej szczegółów na stronie www.ventia.pl w dziale WSPARCIE.
Ventia udostępnia na swojej stronie internetowej www.ventia.pl aktualne materiały dotyczące central wentylacyjnych Komfovent. Oprócz katalogów można znaleźć również instrukcje obsługi, montażu, schema-ty elektryczne, certyfikaty
i atesty, program doborowy central Verso i wiele innych.

• Dodano: 30 października 2011
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja