Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w lipcu i sierpniu 2011 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w lipcu i sierpniu 2011 rokuB&L International poszerzyło ofertę o usługi związane z wzorcowaniem i regulacją przyrządów do pomiaru wilgotności i temperatury. Dzięki laboratorium wyposażonemu w przenośną komorę klimatyczną firma jest w stanie wykonywać prace zlecone również w obiektach bezpośrednio u klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu B&L może przeprowadzić wzorcowania i regulacje całych torów pomiarowych obejmujących przetworniki i elementy pośredniczące w przetwarzaniu sygnału pomiarowego. Używane przez laboratorium sondy wzorcowe mają świadectwa SCS opatrzone znakiem ILAC-MRA oraz GUM. Dodatkowo na życzenie oferowana jest możliwość wielopunktowego wywzorcowania urządzeń pomiarowych względem sond wzorcowych dostarczonych przez klienta.
Bartosz został uhonorowany tytułem Złotego Instalatora 2010. Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcja Polskiego Instalatora przyznały nagrodę w kategorii „Opracowanie i wdrożenie polskiego, nowoczesnego rozwiązania technicznego”.
Centrum Klima rozwija współpracę handlową z krajami Skandynawii. Firma nawiązała współpracę handlową
z jednym z czołowych duńskich dystrybutorów przewodów kominowych w Skandynawii. Kontrakt na sprzedaż produktów Centrum Klima w tym regionie zawarty został na czas nieokreślony, a jego roczna wartość szacowana jest nawet na 1,5 mln euro.
Clima Gold została uhonorowana nagrodą Gryf Gospodarczy 2011. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się już po raz 12 w Dworze Artusa w Gdańsku. Spośród 12 nominowanych firm w czterech kategoriach, Clima Gold zwyciężyła w kategorii „mikroprzedsiębiorstwo”.
Danfoss zdobył 3 miejsce w kategorii produkcja przemysłowa i chemiczna w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Wzięło w nim udział 137 firm z  różnych branż. Firmy oceniane były pod kątem m.in.: odpowiedzialnego przywództwa, zaangażowania społecznego, odpowiedzialnego zarządzania i innowacyjności społecznej.
Frapol w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej dostarczył wszystkie elementy systemu klimatyzacyjnego, odporne na działanie związków chloru. Centrale z podwójnym układem odzysku ciepła gwarantują dotrzymanie wymaganych parametrów powietrza wewnętrznego we wszystkich trybach pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej energooszczędności. W czerwcu ukończono dostawy oraz wykonawstwo instalacji w Garden Residence w Krakowie. Zastosowano zarówno standardowe centrale wentylacyjne typu AF, centrale w wykonaniu basenowym typu AF-B, jak i kompaktowe centrale przeznaczone do klimatyzacji apartamentów typu AF-MINI. Frapol był również wykonawcą wentylacji mechanicznej dwupoziomowego garażu, samonośnej instalacji oddymiającej, wentylacji mechanicznej dla 450 mieszkań oraz wentylacji mechanicznej basenu wraz z zapleczem. Frapol wykonał instalację w zabytkowym domu towarowym Kameleon we Wrocławiu. Uruchomiono tam instalację oddymiającą zbudowaną ze stalowych przewodów oddymiających typu PD.
Heliosy − trwa kolejna edycja konkursu, adresowanego do projektantów instalacji grzewczych, wentylacyjnych oraz chłodniczych. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie projektów, które w szczególny sposób charakteryzują się innowacyjnymi, ekologicznymi oraz niestandardowymi rozwiązaniami, wysoką estetyką, a także wykorzystaniem pełnej gamy możliwości urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i chłodniczych. W konkursie mogą wziąć udział prace, które powstały od 1 czerwca 2010 do 1 marca 2012. Głównym organizatorem konkursu jest firma Flowair Głogowski i Brzeziński sp.j.
Onninen w maju zmienił adresy oddziału w Lublinie i punktu sprzedaży w Łodzi. Oddział w Lublinie działa na ul. Mełgiewskiej 30G. Numery telefonów i faksów pozostały bez zmian. Punkt sprzedaży w Łodzi znajduje się na ul. Brukowej 11. Numery telefonów i faksów pozostały bez zmian. Dotychczas funkcjonujące w Łodzi punkty przy ul. Brukowej 16/18 oraz ul. Limanowskiego zostały zlikwidowane.
Smay – w dniach 19-20 maja w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyły się warsztaty szkoleniowe „Projektowanie wentylacji pożarowej”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Stołeczny, Szkołę Główną Służby Pożarniczej, firmę Smay oraz firmę BSH Klima Polska. Przeznaczone były dla wszystkich osób, które profesjonalnie zajmują się projektowaniem uzgadnianiem lub odbiorami instalacji i urządzeń wentylacji pożarowej tj. dla projektantów, instalatorów, rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz pracowników wydziałów kontrolno-rozpoznawczych w komendach Państwowej Straży Pożarnej. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach. Każdy otrzymał dodatkowo przewodnik „Systemy różnicowania ci-śnienia w budynkach wielokondygnacyjnych” wydany przez firmę Smay Sp. z o.o. oraz komplet materiałów.
Smay 1 czerwca zmienił siedzibę swojego oddziału w Warszawie. Nowy adres to: ul. Rejtana 17, lokal 25, piętro 7, 02-520 Warszawa, tel. +48 602 781 589.
Stiebel Eltron Polska 25 maja zmienił siedzibę. Nowy adres to: ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa, tel. 22 609 20 30, faks 22 609 20 29.
Uniwersal promuje zamawianie produktów przez Internet dodatkowym upustem 5%. Rabat dotyczy produktów firmy Uniwersal − nie obejmuje falowników i siłowników.
Ziehl-Abegg udostępnił nowy program doboru FANselect. Umożliwia on szybki dobór wentylatora osiowego i promieniowego. FANselect nie musi być instalowany – może być używany zarówno on-line i off-line. Zaletą jest zintegrowany moduł LCC (Life Cyc le Cost). Umożliwia obliczenia również kosztów użytkowania. Darmowa wersja programu dostępna jest na stronie Ziehl-Abegg FANselect: www.fanselect.info.


Maxair promuje nową serię klimatyzatorów Etherea Inverter+ marki Panasonic z podwójnym czujnikiem EcoNavi. Etherea to topowa seria urządzeń RAC marki Panasonic, zgodna z maksymą „eco ideas” i dążeniem do ciągłego podnoszenia energooszczędności urządzeń. Nowy, podwójny czujnik EcoNavi, monitoruje ilość i aktywność osób
w pomieszczeniu, dostosowując wydajność urządzenia do aktualnego zapotrzebowania. Pozwala to zaoszczędzić
do 30% energii w trybie chłodzenia i do 40% w trybie grzania. Cały typoszereg urządzeń dostępny jest „od ręki”
w oddziałach Maxair w Warszawie i Krakowie.
Harmann udostępnia wszystkim klientom swój nowy katalog oraz cennik na CD. Płytę można zamówić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.harmann.pl.Iglotech wydał publikację „Ekologiczny zdrowy dom − oferta central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła”. W ofercie firmy znalazły się: centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym ITHO, centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym Enervent z odzyskiem wilgoci, podwieszane rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym Casals oraz kompaktowe rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym O.Erre.

• Dodano: 27 sierpnia 2011
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja