Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z marca i kwietnia 2013 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z marca i kwietnia 2013 roku
Alnor uzyskał certyfikat klasy D na szczelność prze wodów wentylacyjnych w kanałach i kształtkach okrągłych o średnicy od 80 do 1600 mm. Alnor został nagrodzony Diamentem Forbes 2013. Tym samym znalazł się wśród firm, które w  ostatnim roku najszybciej zwiększały swoją wartość. Wzięto pod uwagę przedsiębiorstwa mające REGON, przychód za 2011 r. co najmniej na poziomie 5 mln zł i które złożyły sprawozdania finansowe do KRS.
Alternatywne Systemy Komfortu od początku lutego wprowadziły nowe cenniki na rekuperatory Renovent HR, Renovent Excellent oraz Orcon.
ANG Wentylacja kupiła maszynę Tubeformer Pro, szwajcarskiej firmy Spiro, i rozpoczyna produkcję kanałów okrągłych.
Aspol-FV wprowadził nowy katalog cenowy na wy-brane produkty wentylacyjne A-FV. Jest to spowodowane cyklicznymi zmianami cen surowców wykorzystywanych do produkcji instalacji A-FV, co skutkuje wzrostem cen części oferowanych produktów wentylacyjnych, a w szczególności kształtek tłoczonych i elementów montażowych.
Distech Controls Poland otrzymał nagrodę Certfied Device of the Year za rok 2012. Nagrodzone zostały sterowniki zintegrowanego systemu sterowania pomieszczeń serii RCL-PFC10x.
Frico  poszerzyło  ofertę  o  kurtyny  powietrzne PA2200C przeznaczone do małych wejść. Urządzenia mają zintegrowany układ sterowania.
Harmann Polska w konkursie „System Instalacyjny Roku 2012”, w kategorii klimatyzacja i wentylacja, zdobył główną nagrodę za kompaktową centralę rekuperacyjną Recomax.  
Karpol uzyskał certyfikat zgodności WE na stalowe jednostrefowe przewody oddymiające typu KPD (kanały proste) i KOD (kanały okrągłe) o odporności ogniowej E600 120 (ho) S1500. Certyfikat potwierdza, że przewody spełniają wymagania normy PN-EN 12101-7:2012. Badania przeprowadził Instytut Techniki Budowlanej.
Scrol został wyłącznym dystrybutorem urządzeń włoskiej firmy Atisa, producenta klimakonwektorów. Oferta obejmuje m.in klimakonwektory kanałowe, ścienne, podsufitowe i kasetonowe.
Systemair uzyskał certyfikat Eurovent na kolejne centrale podwieszane Topvex FR oraz centrale z wymiennikiem przeciwprądowym Topvex S.C.


Harmann Polska wydał nowy katalog produktów i akcesoriów wentylacyjnych. Można w nim znaleźć opisy wielu nowości, m.in. central wentylacyjne z odzyskiem ciepła, nagrzewnic wodnych oraz wentylatorów domowych z dwubiegowym silnikiem ENSO. Dodatkowo od 11 marca będzie obowiązywał nowy cennik.Ebm-papst wprowadził na rynek wentylatory promieniowe Plug Fan z łopatkami wygiętymi do tyłu i z silnikami EC. Urządzenia mogą być stosowane w centralach wentylacyjnych i rekuperatorach. Dostępne są w ośmiu wielkościach średnicy wirnika, od 250 do 560 mm, o mocach silników od 0,4 do 6,0 kW i pracują w zakresie 300–12 000 m 3 /h, przy oporze nawet do 1500 Pa.
Elektronika SA poszerzyła ofertę zewnętrznych agregatów chłodniczych o typoszereg Optyma™ Slim Pack (Danfoss). Agregaty przeznaczone są do zastosowań średniotemperaturowych. Mają wydajność chłodniczą od 3,4 do 10,6 kW (R404A) oraz od 2,1 do 6,7 kW (R134a), niskie zużycie energii, kompaktową konstrukcję i małą wagę ułatwiającą składowanie, transport i montaż.
Jeven wzbogacił swoją ofertę o filtr tłuszczu TurboSwing przeznaczony do okapów kuchennych. Filtr nadaje się do energooszczędnych instalacji wentylacyjnych, które wykorzystują wymienniki do odzysku ciepła oraz mogą być stosowane w instalacjach ze zmiennymi ilościami wywiewanego powietrza. Skuteczność filtracji pozostaje na wysokim poziomie bez względu na ilość powietrza przepływającego przez filtr.
Konwektor oferuje nowe wentylatory promieniowe typu WP-22,4 z napędem bezpośrednim. Służą do przetłaczania czynnika obojętnego w systemach wentylacyjnych i liniach technologicznych, w których wymagane jest wysokie ciśnienie przy stosunkowo małej wydajności. Przystosowane są do przetłaczania czynnika o tempera-turze do 40°C z zawartością pyłu nie większą niż 0,3 g/m³. Dostępne są trzy szerokości wirnika: 0,75, 1,0, 1,25 m. Wentylatory mogą pracować zabudowane instalacją na wlocie i wylocie bądź tylko z jednej strony.
Rosenberg Klima Polska oferuje nowe centrale kompaktowe Schulbox 500V. Jest to nowa wersja znanej już od lat centrali kompaktowej Schulbox 750H. Oba modele, ze zintegrowaną wentylacją wyporową, przeznaczone są do stosowania w klasach i salach wykładowych, biurach i salach konferencyjnych.
SPS Kima wprowadziła do swojej oferty zmodernizowane, trzyrurowe agregaty z linii ECOi Panasonic przeznaczone do systemów VRF z możliwością odzysku ciepła. Modele charakteryzują się wysokim współczynnikiem COP i małymi kosztami eksploatacji. Mogą być stosowane w biurowcach i dużych obiektach komercyjnych. W ramach linii ECOi dostępne są zmodernizowane agregaty Panasonic o nominalnej mocy od 8 do 16 KM.
Swegon zmodernizował serię central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Gold przez zastosowanie nowych wymienników ciepła Gold PX z przepływem krzyżowym. Zwiększona wydajność wymienników zapewnia znaczną oszczędność energii, a poszerzenie oferty o nowe rozmiary produktów pozwala na ich lepsze dopasowanie.
Systemair ma w swojej ofercie nową serię central Salve VTR z wbudowanymi okapami kuchennymi. Urządzenia przeznaczone są do stosowania w apartamentach, domach jednorodzinnych itp. Ich najważniejsze cechy to m.in. wysokosprawny wymiennik obrotowy, energooszczędne wentylatory RadiCal z silnikami EC, łatwe uruchomienie i obsługa, automatyczny tryb letni (bez odzysku ciepła) i regulacja wydajności.Iglotech ma nową stronę dotyczącą urządzeń klimatyzacyjnych Fuji Electric. Strona znajduje się pod domeną www.fujielectric.eu. Witryna prezentuje wszystkie produkty z najnowszej oferty, zdjęcia, dane techniczne, katalogi, deklaracje zgodności oraz instrukcje obsługi. Według firmy nowe narzędzie dostarczy wyczerpują cych informacji na temat urządzeń split, multi split oraz systemów VRF Fuji Electric.
INTERsoft poszerzył swoją ofertę o programy wchodzące w skład systemu ArCADia. ArCADia-tablice rozdzielcze, ArCADia-instalacje wodociągowe, ArCADia-drogi ewakuacyjne, klimatyzacja. Programy kierowane są do inżynierów, architektów i osób prowadzących budowy lub zajmujących się eksploatacją istniejących budynków. Klimatyzacja, moduł współpracując z systemem ArCADia-TERMO, służy do obliczeń zysków ciepła w pomieszczeniach na podstawie danych geometrycznych, sposobu użytkowania, liczby osób, rodzaju oświetlenia, zysków od urządzeń i materii. Może też obliczyć dla każdej godziny w roku zyski ciepła z uwzględnieniem aktualnych danych klimatycznych.
Mercor zaprasza do korzystania z nowej aplikacji przeznaczonej dla architektów i projektantów. Po zalogowaniu w Strefie Architekta i Projektanta można skorzystać z materiałów przydatnych w codziennej pracy przy projektowaniu zabezpieczeń przeciwpożarowych. Na początek firma udostępnia materiały z  działu wentylacji pożarowej, m.in. programy doboru wentylatorów oraz systemu nadciśnienia. Baza będzie na bieżąco uaktualniana. Wkrótce znajdą się w niej materiały z pozostałych działów produktowych firmy.
Rosenberg Klima Polska oferuje nową wersję katalogu dotyczącego wentylatorów DH/DV/DVN. Jednocześnie aktualizacji uległ cennik. Wprowadzone modyfikacje związane są z rozszerzeniem oferty produktowej. Ceny pozostałych produktów nie uległy zmianie.
Ventia uruchomiła w marcu nową odsłonę swojej strony internetowej. Teraz jeszcze więcej informacji na temat oferowanych produktów, wszystkie szczegółowo opisane w odpowiednich grupach produktowych, dzięki czemu w prosty i intuicyjny sposób każdy znajdzie coś dla siebie, np. programy doboru urządzeń on-line.

• Dodano: 25 kwietnia 2013
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja