Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z maja i czerwca 2013 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z maja i czerwca 2013 roku
aereco – biuro regionalne w Katowicach od 1 lipca ma nowy adres: ul. Jesionowa 9a pok. 412, 40-159 Katowice. Telefony pozostają bez zmian.
ebm-papst Technika podczas targów ISH we Frank-furcie zaprezentował rozszerzony typoszereg wentylatorów promieniowych, nowy wentylator oraz rozwiązanie do kotłów kondensacyjnych.
Eko-Sanit od marca ma w ofercie klimatyzatory marki Midea – MDV. Klimatyzatory ścienne on/off dostępne są od razu w magazynach w Lublinie, Warszawie i Rzeszowie. Szczegółową ofertę można otrzymać w biurach firmy.
Euro-Went, Zakład Pracy Chronionej, został wyróżniony za całokształt w konkursie Pomorski Pracodawca Roku 2012, w kategorii średnie przedsiębiorstwo.
Grupa Mercor w marcu pozyskała kontrakty o łącznej wartości 32,3 mln zł, wobec 31,2 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 3,5%. Narastająco w całym roku obrotowym 2012/2013, grupa pozyskała kontrakty o wartości 394,3 mln zł w porównaniu do 389,2 mln zł rok wcześniej.
Harmann Polska zmienił siedzibę. Od 1.06. zaprasza do nowego kompleksu biurowo-magazynowego zlokalizowanego w Krakowie (ul. Półłanki 29 G). W magazynie wysokiego składowania będzie się mieścić ok. 1500 palet co znacznie podniesie możliwości logistyczne, skróci czas dostaw i usprawni obsługę klientów. W nowym miejscu będzie działać zaplecze serwisowe i badawcze.
Iglotech uruchomił stację przetaczania czynników chłodniczych z czterema zbiornikami (poj. 25 m3), w których znajdują się czynniki R134a, R404A, R407C oraz R410A. Czynniki mogą być dystrybuowane w opakowaniach sygnowanych przez firmę (standardowe butle i zbiorniki bębnowe typu ton-tank do ilości hurtowych) oraz w opakowaniach klientów. Jednym z elementów instalacji jest stacja oczyszczania opakowań zwrotnych. Usługa świadczona jest na rzecz wszystkich podmiotów wykorzystujących w swojej działalności czynniki chłodnicze. Wśród nich znajdują się firmy instalatorskie, handlowe, producenci sprzętu chłodniczego, aerozoli i materiałów izolacyjnych.
Iglotech zaprasza do nowej siedziby oddziału w podwarszawskich Jankach, ul. Wspólna 35A. Placów-ka została urządzona i wyposażona zgodnie ze stan-dardami firmy. Znajduje się w  dogodnej lokalizacji. Nowy odział to oprócz biura handlowego, magazyn urządzeń, komponentów, części zamiennych, narzędzi serwisowych i akcesoriów do chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji.
Klima-Therm przygotował cykl wydarzeń dla projektantów klimatyzacji i wentylacji. Tegoroczna edycja ma formułę lokalnych spotkań połączonych z uczestnictwem w koncertach, kabaretach lub przedstawieniach teatralnych. Propozycje dopasowano do różnorodnych zainteresowań klientów. Kameralna konwencja cyklu stanowi kontekst do budowy relacji biznesowych, w tym również merytorycznej wymiany wiedzy i opinii. Spotkania odbędą się w ponad 20 miastach Polski.
Klimawentex kończy montaż instalacji wentylacji i klimatyzacji w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Obiekt znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”. Jest realizowany wspólnie z oddziałem Budimex.
Maxima System zarejestrowała w urzędzie patentowym swoje logo. Dzięki temu jest ono prawnie chronione i przeznaczone wyłącznie do użytku firmy, która chce, aby kojarzyło się ono z jakością i profesjonalizmem. Dodatkowo  firma Maxima System została oficjalnym partnerem handlowym firmy Smay. Poprawi to sprzedaż, m.in. polepszy logistykę (dostawy w każdą środę, bez ponoszenia kosztów transportu). Kolejnym elementem jest dostęp do wybranych grup towarowych prosto z magazynu w Warszawie. Nowością są klapy przeciwpożarowe (okrągłe bez siłownika oraz z siłownikiem).  Kolejnym krokiem będzie rozszerzenie oferty o klapy przeciwpożarowe prostokątne również z siłownikami.
Refsystem  został  generalnym  dystrybutorem Haier AC w Polsce. Centra badawczo-rozwojowe firmy mieszczą się w Europie Zachodniej oraz w USA. W ofercieznajdują się klimatyzatory typu split z technologią inwerterową oraz multi-split. Wśród dostępnych modeli są klimatyzatory ścienne (Aqua, Zircon, Home), kasetonowe (Cassette), przysufitowo-przypodłogowe (Convertible) oraz kanałowe (Duct).
Rosenberg Klima Polska zmienił adres siedziby gdyńskiego oddziału firmy. Aktualny adres to ul. Ekologiczna 7, 80-209 Chwaszczyno. Zmiana lokalizacji to wymierne korzyści dla firmy: nowoczesny, komfortowy budynek, dobra lokalizacja i duży parking. Adresy e-mailowe i numery telefonów pozostają bez zmian.
Smay organizuje bezpłatne szkolenia w ramach Akademii wentylacji pożarowej. Pierwsze seminarium pt. „Innowacyjne rozwiązania ochrony ppoż. w systemach wentylacji pożarowej” odbyło się 27 czerwca w warszawskim hotelu Golden Tulip (ul. Towarowa 2). Kolejne seminaria w różnych miastach Polski zaplanowane są na drugą połowę roku – harmonogram szkoleń będzie dostępny na stronie firmy. Patronem honorowym konferencji jest SPW, a jednym z patronów medialnych są „Cyrkulacje”.
Termo Schiessl otworzył w marcu w Warszawie drugi odział na Targówku przy ul. Staniewickiej 18. Nowy oddział ma magazyn urządzeń, komponentów, części zamiennych, narzędzi serwisowych oraz akcesoriów do chłodnictwa i klimatyzacji. Na miejscu działa stacja dystrybucji gazów, w której można napełnić butle czynnikami chłodniczymi.
Termo Schiessl uruchomił nowy magazyn centralny: halę magazynową, pomieszczenia techniczne, dwukondygnacyjne zaplecze biurowo-socjalne. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Brodowskiej w Kijewie koło Środy Wielkopolskiej. Ważną część inwestycji stanowi stacja dystrybucji czynników chłodniczych, przystosowana do napełniania wszystkich rodzajów czynników, w tym gazów palnych. Dzięki przeprowadzce zwiększyły się zdolności magazynowe firmy oraz wydajność napełnialni czynników.
Ventia w lipcu przeniosła się do nowej siedziby na terenie parku logistycznego Idea III (ul. Działkowa 121, Warszawa). Nowe biuro wraz z magazynem będzie kilkukrotnie większe od obecnej siedziby. Na jego terenie znajdą się sale konferencyjne, szkoleniowe oraz cześć ekspozycyjna. Pozwoli to na prowadzenie szkoleń technicznych połączonych z prezentacją produktów. Biuro będzie bezpośrednio połączone z magazynem wysokiego składowania o powierzchni 1200 m 2  i pojemności 2000 palet. Taka powierzchnia pozwoli firmie na zwiększenie stanów magazynowych oraz wzmocni jej pozycję na rynku.
Vents Group podjął decyzję o nowym podziale działu handlowego. W oddziale Rybnik: działy Wentylacji Profesjonalnej i Domowej zostają zintegrowane w jedno biuro handlowe ds. kraju; w centrali Poznań pozostaje Biuro Handlowe. Nowy podział obowiązuje od 1 kwietnia. Zmiany są odpowiedzią na wzrost zamówień, wprowadzenie nowych produktów do oferty oraz rozszerzenie działalności firmy na nowe rynki.
W-Complex został dystrybutorem produktów firmy Östberg na terenie Polski północnej. W ofercie hurtowni można znaleźć także asortyment firmy Harmann.


AB Klima oferuje nowe oprogramowanie wspomagające projektowanie systemów VRF Chigo. Link do pobrania znajduje się w dziale dla partnerów na stronie internetowej firmy.
Alnor zaktualizował bazę w programie Wentyle o produkty Fläkt Bovent: nawilżacze parowe Hygromatik, belki chłodzące, centrale wentylacyjne eQ.
Carrier opublikował na stronie internetowej nowy katalog części zamiennych.
Fläkt Woods rozszerzył swoją aplikację mobilną o polską wersję językową zapewniającą regulację dostarczonych komponentów wentylacyjnych poprzez obliczenia współczynnika k, ciśnienia i przepływu. Aplikacja umożliwia szybką i łatwą kalkulację ww. parametrów, bez konieczności posiadania dokumentacji i specjalistycznych narzędzi pomiarowych.
Harmann Polska odświeżył stronę internetową. Witryna zyskała nową szatę graficzną i nawigację oraz została uzupełniona o dodatkowe zakładki, np. promocje. Dzięki tym zmianom użytkownikom łatwiej będzie odnaleźć informacje i w prosty sposób nawiązać kontakt z doradcą handlowym lub dystrybutorem.
Iglotech  uruchomił  nowe  strony  internetowe www.fujielectric.eu oraz www.neovent.pl. Na stronie www.fujielectric.eu można znaleźć informacje dotyczące klimatyzatorów Fuji, aktualności, katalog produktów oraz cennik. Na stronie www.neovent.pl znajdują się informacje o centralach wentylacyjnych Neovent, katalog produktów i dokumentacja techniczna.
Maxima System uruchomiła platformę internetową z wynajmem zgrzewarek do izolacji technicznej– www.wynajem-zgrzewarek.pl. Wynajem jest propozycją dla firm, które nie chcą inwestować w  zakup nowej zgrzewarki. Istotnym elementem platformy jest kalendarz  rezerwacji,  który  pozwala  sprawdzić  dostępność urządzenia oraz przesłać zgłoszenie. Proste zasady wynajmu usprawniają procedurę otrzymania urządzenia – ci, którzy nie chcą podpisywać umowy na wynajem, mogą wpłacić tylko kaucję.
Maxima System zaktualizował na stronie internetowej cennik: wentylatorów Harmann, akcesoriów montażowych i materiałów do izolacji.
Refsystem uruchomił nową stronę internetową www.haier-ac.pl. Witryna zawiera informacje dotyczące oferty produktowej, katalogi produktów, cennik oraz instrukcje obsługi klimatyzatorów marki Haier.
Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki przygotowało wersję mobilną aktualnego rozporządzenia ministra w sprawie warunków technicznych dla budynków. Dokument, do pobrania bezpłatnie z platform google i apple, pozwala na bieżąco sprawdzać przepisy wentylacyjne.
Ventia uruchomiła nową stronę internetową. Treść merytoryczna została podzielona funkcjonalnie na grupy produktów. Nowy interfejs graficzny oraz nawigacyjny ułatwia poruszanie się po stronie i wyszukiwanie treści. Strona ma stanowić główne źródło informacji oraz danych technicznych na temat produktów spółki, ze szczególnym uwzględnieniem marek Komfovent i Stavoklima – dystrybuowanych przez firmę.Alnor oferuje nowości: narzędzia do cięcia, składania i montowania kanałów wentylacyjnych, ST-ROF system (zestaw stóp i wsporników dachowych przeznaczony do mocowania na dachu różnego typu urządzeń przemysłowych, takich jak skraplacze, centrale, klimatyzatory, panele słoneczne) i kolana tłoczone ze stali kwasoodpornej nierdzewnej.
Carrier opracował nową wersję systemu Dx Free-Cooling do agregatów wody lodowej serii 30RB. Obecnie stosowane rozwiązanie przy różnicy temperatury powietrza zewnętrznego i temperatury wody wychodzącej z parownika wynoszącej 4 K pozwala zwiększyć sprawność energetyczną agregatu do wartości 24 kW wydajności chłodniczej przy poborze mocy 1 kW – czyli ponad sześć razy więcej, niż ze sprężarkami.
Fläkt Woods oferuje nowy nawiewnik aktywny Optimix z wyświetlaczem ułatwiającym regulację zasięgu oraz z funkcją zachowania stałego zasięgu niezależnie od zmian wartości strumienia powietrza. Stały, kontrolowany zasięg zapewnia większą efektywność chłodzenia. Dzięki szerokiemu modelowi wypływu powietrza, zwiększenie wydajności chłodniczej nie prowadzi do niestabilnej dystrybucji zimnego powietrza i związanych z tym przeciągów. Zwykle w przypadku chłodzenia powietrzem wydajność chłodnicza wynosi około 70 W/m2. Nawiewnik Optimix umożliwia zwiększenie wydajności chłodniczej do ponad 100 W/m2.
Fränkische oferuje system do kontrolowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych Profi-air, czyli rozwiązanie z autorskim systemem rur i kształtek do rozprowadzania powietrza, centralą wentylacyjno-rekuperacyjną i akcesoriami. Filtr powietrza wpływającego F5 i powietrza odprowadzanego G4 spełniają standardy poprawnej pracy. Krzyżowy przeciwprądowy wymiennik ciepła jest w stanie odzyskać do 91% ciepła.
Rosenberg Klima Polska poszerzył ofertę typoszeregów central kompaktowych: Schulbox 500V, SupraBOX Comfort.
Swegon oferuje belki Pacific SA/EA ze zintegrowanym nawiewem i wywiewem. Urządzenie nie zawiera wewnętrznego wentylatora, jest zasilane ciśnieniem i wydatkiem powietrza przez centralny układ powietrzny z centralą wentylacyjną, co oznacza niski poziom hałasu. Moduł nie wymaga odpływu skroplin oraz filtrów.
Systemair oferuje niskociśnieniowe ścienne wentylatory osiowe AW Sileo EC, napędzane przez silniki EC. Główne cechy urządzenia to regulacja w pełnym zakresie prędkości, osłona wirnika wentylatora, zintegrowane zabezpieczenie silnika, bezpieczna i bezobsługowa praca, możliwość montażu w dowolnej pozycji.
Testo poszerzyło swoją ofertę o sondy do miernika wielofunkcyjnego testo 480. Miernik może być używany do pomiarów: prędkości i natężenie przepływu, ciągu, stopnia turbulencji, PMV/PPD, zawartości CO2, temperatury, ciepła wypromieniowanego, wilgotności względnej, WBGT, ciśnienia i natężenia oświetlenia.
Ventia ma w sprzedaży nowy typ kurtyn powietrz-nych Li TFT. Są to urządzenia przeznaczone do montażu poziomego lub pionowego, dostępne w modułach długości 1, 1,5, 2, 2,5 m. Kurtyny mogą być nośnikiem reklamy statycznej lub dynamicznej. Do wbudowanego monitora LCD można podłączyć dowolne źródło obrazu, np. odtwarzacz DVD lub komputer.

• Dodano: 02 lipca 2013
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja