Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z lisopada i grudnia 2013 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z lisopada i grudnia 2013 rokuAlfaco otworzyło nowy odział w Warszawie przy ul. Odlewniczej 7 (tel. 22 614 31 10, warszawa@alfaco.pl).
Alnor uzyskał Aprobatę Techniczną ITB na akcesoria montażowe Strut przeznaczone do podwieszania przewodów i elementów wentylacyjnych. Aprobatą techniczną objęte są: szyny montażowe LDB, wsporniki, stopy i konsole, uchwyty, płytki montażowe i łączniki, klamry zaciskowe.
Ampar-Silesia zmienił siedzibę. Od 22 października jest dostępny w Tychach przy ul. Przemysłowej 55.
Carrier Polska oraz Carrier Chłodnictwo Polska przeniosły swoją siedzibę do biurowca Konstruktorska Business Center zlokalizowanego przy ul. Konstruktorskiej 13. Wybrano obiekt z zielonymi strefami relaksu, udogodnieniami dla rowerzystów oraz dobrą komunikacją z centrum miasta i pobliskim lotniskiem. Budynek klasy A został zaprojektowany z uwzględnieniem wszelkich norm pozwalającym na otrzymanie certyfikatu BREEAM.
Ekozefir ma nowe punkty serwisowe central wentylacyjnych: w Lipnie (firma Moderndach) oraz w Komprachcicach w woj. opolskim (firma B.E.K P.U.H. Edward Bratuś).
Clima Gold dostarczyła drukarni w Skarbimierzu cztery centrale wentylacyjne typu Optima w wykonaniu dachowym oraz centralę podwieszaną typu Opal wraz z automatyką. Łączna wydajność to ponad 64 tys. m3/h
Euro-Went wykonał wentylację mechaniczną i klimatyzację w ramach zadania „Rozbudowa Teatru Muzycznego
im. Danuty Baduszkowej w Gdyni”. W budynku zmodernizowano instalację, wymieniono stare wentylatory z lat 70. (typ FK z nagrzewnicami i filtrami olejowymi) na centrale nawiewno-wywiewne wyposażone w filtry wstępne EU4 i podstawowe EU9, nagrzewnice i chłodnice wodne, obrotowe wymienniki odzysku ciepła, sekcje recyrkulacji powietrza i tłumienia hałasu. W nowej część obiektu tj. w sali kameralnej, foyer, salach dydaktycznych, konferencyjnych, pomieszczeniach technicznych zamontowano instalację nawiewno-wyciągową obsługiwaną przez 7 central dachowych wspomaganych klimakonwektorami i klimatyzatorami split. Zamontowano ok. 12 000 m2 kanałów wentylacyjnych, 20 central nawiewno-wyciągowych, 12 wentylatorów dachowych, 3 wentylatory kanałowe, 44 klimakonwektory i 8 klimatyzatorów. Łączna moc chłodnicza urządzeń wynosi 1400 kW, a zapotrzebowanie na moc cieplną – 1500 kW.
Frapol rozpoczął kilkuetapową dostawę central wentylacyjnych na drugą linię metra w Warszawie. Firma dostarczy 111 central nawiewnych i nawiewno-wywiewnych. Do tej pory Frapol dostarczył 45 central o sumarycznym wydatku ponad 93 000 m3/h.
Karpol  wziął udział w misji gospodarczej do RPA. Misja została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i współfinansowana ze środków UE.
Lindab AB, właściciel Spółki Centrum Klima, dokonał zmian w zarządzie. Ze stanowiska dyrektora zarządzającego został odwołany Pascal Gelugne, którego powołano na stanowisko menadżera regionu zachodniego Grupy Lindab. Ze stanowiska wiceprezesa zarządu odwołano Wojciecha Jakrzewskiego, który pod koniec października przeszedł na emeryturę. Nowym dyrektorem zarządzającym, prezesem zarządu, został Kenneth Johnsson. Na stanowiska członków zarządu powołani zostali: Piotr Wolak, Michał Wróblewski oraz Małgorzata Szerszeń-Krzywicka.
Pluggit GmbH, firma oferująca kompletne systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła została sprzedana firmie Soler & Palau jednemu z największych europejskich producentów wentylatorów i kanałów wentylacyjnych. Transakcja wzmocni pozycję Soler & Palau na rynku niemieckim i umożliwi firmie Pluggit sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem globalnej sieci.
Pro-vent wprowadził zmiany w centralach wentylacyjnych Mistral 1100 EC oraz Mistral 1600 EC. Urządzenia wyposażył w wentylatory RadiCal EC firmy ebm-papst. Wentylatory RediCal EC charakteryzuje niskie zużycie energii i cicha praca. Nowa konstrukcja wentylatorów zyskała uznanie specjalistów, co przyczyniło się do otrzymania przez ebm-papst nagrody Produkt roku 2012.
Refsystem otworzył salon pokazowy klimatyzatorów Haier. W showroomie znajdują się klimatyzatory split oraz multi split, jednak w przyszłości sala zostanie wyposażona także w system (VRF) MRV. Wszystkie jednostki można dokładnie obejrzeć, podłączyć i sprawdzić jak działają. Salon pokazowy jest zlokalizowany przy ul. Wspólnej 35a w Jankach.
Smay otworzył kolejny oddział – tym razem w Poznaniu przy ul. Kobylińskiej 3.cyrkulacje
Uniwersal oferuje nowy katalog firmy, który jest do ściągnięcia na Ipada w App Store.
Ventia w związku ze zmianą siedziby zmieniła także godziny pracy. Nowa siedziba jest czynna od 8:00 do 16:00. Zmianie nie uległy dane rejestrowe firmy (ul. Bartycka 26 lok. D2, 00-716 Warszawa).


Alnor ma w swojej ofercie nowe produkty: kanały wentylacyjne z płyt Ursa Air Zero, króćce przyłączeniowe
ILSIQ, umożliwiające łączenie wentylacyjnych przewodów okrągłych z kanałami URSA AIR, oraz taśmę TAL-25
grubości 50 mikronów.
ANG dołączył do swojej oferty automatykę przeznaczoną do urządzeń wentylacyjnych. W skład oferty wchodzą m.in. regulatory obrotów tyrystorowych i transformatorowych (230 V/400 V), regulatory stałej temperatury, regulatory stałego ciśnienia, termostaty i timery.
Bitzer, producent kompresorów do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, zaprezentował na belgijskich
targach Climatechno trzy nowości. Półhermetyczny kompresor doładowujący tłokowy New Ecoline Varispeed, serię kompresorów spiralnych Orbit 6 z czynnikiem R410 oraz trzy kompresory śrubowe z serii CSV z czynnikiem R134a, które znajdują zastosowanie w zestawach dochładzających czynnik w instalacjach klimatyzacyjnych, pompach ciepła oraz chłodzeniu przemysłowym i procesowym.
Centrum Klima ma w swojej ofercie nowość – wentylatory dachowe VSV/VSVI. Najważniejsze cechy
produktu to: obudowa z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminiowej, wbudowany bezpiecznik termiczny, izolacja akustyczna z wełny mineralnej – 50 mm.
Iglotech rozszerzył ofertę o oleje Matrix Specialty Lubricants. Nowe płyny zapewniają trwałość i niskie
koszty eksploatacji, zachowując przy tym wysoką wydajność. Oleje Coolmax POE rozpuszczają się w systemach HFC oraz są odporne na zanieczyszczenie wodą. Firma wprowadziła do swojej oferty także wentylatory Neovent. Wśród dostępnych modeli są wentylatory kuchenne, kanałowe, ścienne, dachowe oraz oddymiające.
Panasonic wprowadził nowe dwururowe pompy ciepła ECOg High Power, które zapewniają tzw. produkcję energii skojarzonej, czyli jednocześnie wytwarzają ciepło, chłód oraz energię elektryczną (trigeneracja) na potrzeby działania samego urządzenia. Do produkcji energii jednostki wykorzystują bezłożyskowy, wyposażony w stały magnes generator o mocy 2 kW. Działa on ze sprawnością ponad 40%, co sprawia, że urządzenie zużywa 1% energii elektrycznej. Pompy wykonano w technologii VRF, dzięki temu mogą jednocześnie produkować chłodne i ciepłe powietrze oraz gorącą wodę użytkową przy zasilaniu 100 W.
Pro-vent ma w swojej ofercie nowe kompaktowe rekuperatory przeciwprądowe Mistral Smart, które stanowią uzupełnienie rekuperatorów z wymiennikiem przeciwprądowym Mistral Pro. W centralach Smart instalator może samodzielnie zmienić wyprowadzenia (otwory znajdują się w górnej części centrali i mają zaślepki). Są to lekkie urządzenia o wysokim odzysku ciepła, a wymienniki ciepła mają wysoką odporność na zamarzanie, co powoduje, że wymagają tylko cyklicznego rozmrażania. Centrale mogą być wyposażona w nagrzewnicę rozmrożeniową PTC.Alnor
dostał od TÜV Rheinland Polska certyfikat zgodności M+T na kanały i kształtki wentylacyjne. TÜV Rheinland Polska jest liderem na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych oraz częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group. Znak M+T gwarantuje, że wyroby monitorowane przez TÜV Rheinland Polska są realizowane na najwyższym poziomie.
BerlinerLuft. Technik otrzymał w październiku. Od UDT protokół uznania technologii spawania WPQR w zakresie spawania materiałów niskostopowych, austenitycznych i duplex.
Daikin świętował 40 lat istnienia. Daikin Industries Ltd. otworzył swoją europejską siedzibę w Ostendzie. Od 1973 roku miasteczko stanowiło centrum międzynarodowych działań koncernu. To tam rozpoczęła się ekspansja firmy Daikin na rynki Afryki i Bliskiego Wschodu. W międzyczasie Ostenda stała się jednym z ważniejszych punktów badań, rozwoju i produkcji.
Flowair został wyróżniony za jednostkę odzysku ciepła OxeN podczas dwudziestego konkursu Dobry wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jednostka została uznana przez jurorów za wzór projektowania kompleksowego. Jednostki OXeN znajduje zastosowanie w budynkach o większej kubaturze.
Frapol odebrał od ministra Marcina Korolca statuetkę Laureata GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. Ministerstwo Środowiska nagrodziło najbardziej konkurencyjne i innowacyjne polskie rozwiązania prośrodowiskowe. W tym roku, spośród 22 zgłoszonych projektów, 14 rozwiązań zdołało zakwalifikować się do II etapu konkursu a 8 z nich zostało laureatami. Tytuł laureata wiąże się m.in. z możliwością uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, a także w licznych seminariach, targach, spotkaniach biznesowych oraz konferencjach.
Pro-Vent dostał od Kapituły Fundacji na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki statuetkę Zielonego Feniksa za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych.
RC Group obchodzi w tym roku 50 lat istnienia. Firma jest dostawcą rozwiązań w obszarze klimatyzacji precyzyjnej dla telekomunikacji, telefonii komórkowej i zaawansowanych systemów komputerowych. Wśród stałych klientów są międzynarodowe banki, firmy telekomunikacyjne, stacje telewizyjne, lotniska, hotele, przemysł itd. Wszystko zaczęło się od stworzenia klimatyzatora na potrzeby centrum komputerowego dla włoskiego banku Sao Paolo w Turynie. Było to pierwsze zamówienie właśnie powołanej firmy RC Condizionatori. Trzech założycieli – bracia Roberto i Fabrizio Caciolli oraz Sergio Gallina – stworzyli fabrykę, by produkować systemy klimatyzacyjne i chłodnicze do zastosowań krytycznych.
UAB Amalva otrzymała certyfikat CE na klapy przeciwpożarowe i dymowe Amalva. Dzięki CE klapy mogą być sprzedawane w całej strefie Europejskiego Obszaru Gospodarczego EOG (European Economic Area, EEA).

• Dodano: 04 stycznia 2014
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja