Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej ze stycznia i lutego 2014 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej ze stycznia i lutego 2014 roku
aereco ma nowe biura regionalne: we Wrocławiu (ul. Kościuszki 82/2, 50-441 Wrocław) oraz w Bydgoszczy (ul. Poznańska 31 lok. 9, 85-129 Bydgoszcz).
Alexa Dystrybucja została autoryzowanym partnerem firmy Harmann.
B&L International obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności. Firma jest przedstawicielem zachodnioeuropejskich producentów urządzeń pomiarowych, wykonawczych i sterujących z dziedziny automatyki przemysłowej m.in. podzespołów automatyki do ciepłownictwa, klimatyzacji i wentylacji, w tym automatyki do klap ppoż. i oddymiających.
BerlinerLuft. Technik po raz pierwszy wziął udział w paryskich targach interclima+elec. Jest to specjalistyczna impreza branży grzewczej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. Prezentowane są na niej produkty, technologie i rozwiązania przeznaczone do budownictwa energooszczędnego.
Centrum Klima zmieniła godziny pracy. Od 1 stycznia dział handlowy i magazyn będą działały od pn. do pt. w godz. 8.00-16.00, w soboty firma będzie nieczynna.
Cool od stycznia jest oficjalnym dystrybutorem Schneider Electric w zakresie urządzeń klimatyzacji precyzyjnej. Schneider Electric jest właścicielem marki klimatyzatorów precyzyjnych Uniflair. Dział klimatyzacji w firmie Cool działa już czwarty rok i odnosi sukcesy, powiększając corocznie sprzedaż.
D+H Polska od listopada jest partnerem wspierającym Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Dacpol został dystrybutorem Victron Energy. Victron Energy to holenderska firma produkująca urządzenia do przetwarzania energii elektrycznej (m.in. inwertery sinus, prostowniki, przetwornice itp.).
Danfoss opracował nowe zalecenia projektowe przetwornic częstotliwości Danfoss serii FCxxx.
Frapol rozpoczął w grudniu dostawę do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach central w rożnych wykonaniach. W obiekcie łącznie zostaną zainstalowane 42 centrale: 3 nawiewne i 39 nawiewno -wywiewnych o sumarycznym wydatku powietrza ponad 860 000 m3/h.
Fonko Polska, w związku ze zmianą oddziału spółki, zmieniło adres korespondencyjny. Nowy adres to: ul. Pruszkowska 32B, 05-830 Nadarzyn.
Iglotech od listopada jest generalnym dystrybutorem automatyki GMC w Polsce. GMC założono w 2002 r. zajmuje się dostawą komponentów do układów klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Wszystkie produkty przechodzą szereg testów w dziale kontroli jakości, co wyróżnia firmę na tle konkurencji. Produkty GMC dostępne są w oddziałach firmy Iglotech i  u partnerów handlowych.
Komfovent zdobył certyfikat TUV na centrale wentylacyjne Komfovent Klasik, w wykonaniu higienicznym, zgodne z normą VDI 6022-1. Certyfikat potwierdza, że zastosowane podzespoły, technologia oraz wykonanie centrali spełniają bardzo wysokie wymagania higieniczne.
VBW Engineering w listopadzie zakończył dostawy central klimatyzacyjnych do Oceanarium we Władywostoku (Rosja). Dostarczono 40 central o łącznej wydajności ponad 163 tys. m3/h. Centrale zostały zaprojektowane na potrzeby obiektu zgodnie z rosyjskimi normami i przepisami, dodatkowe wyzwanie stanowiło trudne środowisko pracy central. Centrale i podzespoły zostały zabezpieczone przed wpływem warunków panujących w tym obiekcie.


Alfaco oferuje agregaty wody lodowej Alref prosto z magazynu. Skrócona charakterystyka urządzenia: sprężarki Copeland, wymiennik płaszczyznowo- rurowy, elektroniczny zawór rozprężny. Model o wydajności 65 kW składa się z dwóch jednostek. Moduły mogą być łączone w grupy (w jednej może się znaleźć od 2 do 16 jednostek o łącznej mocy 1040 kW). Każdy moduł może pracować jako jednostka główna.
Alnor poszerzył swoją ofertę o następujące produkty: kanały wentylacyjne z płyt Ursa Air Zero, kroćce przyłączeniowe Ilsiq umożliwiające łączenie okrągłych przewodów wentylacyjnych z kanałami Ursa Air oraz taśmę TAL-25 grubości 50 mikronów.
ANG Wentylacja poszerzyła ofertę o automatykę do urządzeń wentylacyjnych. W skład oferty wchodzą regulatory obrotów tyrystorowe i transformatorowe (230 V, 400 V), regulatory stałej temperatury, regulatory stałego ciśnienia, termostaty, timery oraz wiele innych.
Cool wprowadził od tego roku własną linię chillerów klimatyzacyjnych na freon R410A serii AQUACOOL o mocy chłodniczej w zakresie od 177 do 530 kW.


B&L International zaprasza na nową stronę internetową − www.rotronic.pl.
Danfoss oferuje nową wersję programu DirCalc. Program doborowy Dircalc został uaktualniony do wersji 1.26.
Panasonic zintegrował oprogramowanie IntesisHome z technologią Smart TV. Tym samym użytkownicy będą mogli kontrolować pracę urządzeń grzewczo-chłodzących oraz monitorować związany z nią poziom zużycia energii w całym domu, wykorzystując do tego telewizor. Aplikacja będzie dostępna dla każdego modelu Panasonic Smart Viera.
Rosenberg Klima Polska ma do pobrania na swojej stronie internetowej aktualne bloki CAD central kompaktowych SupraBOX DELUXE 750.


Danfoss oferuje nowe katalogi doboru: katalog doboru urządzeń VLTRAutomationDrive oraz przetwornic częstotliwości VLTR dużych mocy. Publikacje zawierają informacje techniczne potrzebne na etapie doboru i wstępnego projektowania urządzeń VLTR. W katalogach doboru można znaleźć między innymi szczegóły techniczne oraz przegląd wielu wariantów konfiguracyjnych napędów w zakresie mocy 0,25-400 kW oraz przetwornice częstotliwości do 1,4 MW. Oba katalogi są dostępne w wersji polskojęzycznej.
Klima-Therm oferuje nowy katalog klimakonwekytorów marki Sabiana. Sabiana to włoski producent urządzeń klimatyzacyjnych i grzewczych. Firma ma własne laboratorium badawczo-rozwojowe, 45 przedstawicielstw handlowych we Włoszech, ponad 50 dystrybutorów w Europie, Ameryce Północnej i na Środkowym Wschodzie a jej roczne wyniki sprzedaży sięgają poziomu około 73 milionów euro (2012). Sabiana produkuje klimakonwektory od 1980 roku i jest europeuropejskim liderem w tejbranży. W 1996 roku firma wdrożyła system zarządzani jakością i uzyskała certyfikat ISO 9001 (obecnie EN IS 9001:2000).
Ventermo oferuje katalogi produktowe dla instalatorów Dostępne są katalogi rekuperatorów Aeris, katalogi rekuperatorów R-Vent, katalog systemu dystrybucji powietrza R-Vent Flex System. Katalogi dostępne są u doradców Ventermo.

• Dodano: 03 marca 2014
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja