Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z marca i kwietnia 2014 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z marca i kwietnia 2014 roku
Bartosz założył oddział Bartosz Congo w Republice Demokratycznej Kongo. Rejestracja Bartosz Congo dała firmie możliwość współpracy z rynkiem kongijskim, jak również pozwoliło na pomoc przy wprowadzeniu innych polskich producentów do tego kraju.
Distech Controls Poland zakończył dostawę systemu zarządzania budynkiem EC-Net oraz urządzeń automatyki komfortu pomieszczeń, 110 szt. sterowników serii ECL-PTU (produkt zgłoszony do konkursu na najciekawszy produkt podczas Forum Wentylacji 2014) do nowoczesnego budynku pasywnego do Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny w Katowicach. Jednocześnie firma rozpoczęła realizację dostaw ponad 240 szt. sterowników swobodnie programowalnych ECB-VAV systemu EC-Net do GPP Business Park przy realizacji drugiego inteligentnego biurowca.
Euro-Went wykonał instalację wentylacji i klimatyzacji w Centrum Rekreacyjno-Sportowym wykorzystującym przestrzeń przyziemia stadionu PGE ARENA w Gdańsku. Całkowitą przestrzeń ( ok. 9200 m2) podzielono na dziewięć obszarów funkcjonalnych przeznaczonych m.in. na tory gokartowe, kręgielnie, sale do squasha, restaurację, sklep, muzeum sportu. Przewidziano jedną centralę nawiewno-wywiewną na wydzielony obszar funkcjonalny. Całkowity wydatek układów wentylacyjnych wynosi 138 000 m3/h.
Frapol dostarczył na II linię metra w Warszawie specjalnie dostosowane tłumiki akustyczne. Firma zakończyła dostawę urządzeń na stacje C09, C14, V10, V12, V15.
Grupa Mercor – końcem 2013 roku Mercor SA powołał nowe spółki zależne: Mercor Czech Republic z siedzibą w Ostrawie, Mercor Slovakia z siedzibą w Bratysławie oraz Mercor UA z siedzibą we Lwowie. Są one odpowiedzialne za sprzedaż systemów wentylacji pożarowej, oddymiania grawitacyjnego i doświetleń dachowych, a także zabezpieczeń ogniochronnych konstrukcji budowlanych na swoich lokalnych rynkach.
KMW Engineering wyposaży w system wentylacyjny statek Oasis 3 budowany we francuskiej stoczni St. Nazaire. To już trzeci statek serii Oasis dla armatora Royal Caribbean. To piąty statek pasażerski budowany w St. Nazaire przy udziale KMW Engineering.
KMW Engineering w 2014 dostarczyło trzecią partię central wentylacyjnych do znajdującego się w końcowej fazie budowy terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Cztery centrale nawiewno-wywiewne o łącznym wydatku 412 000 m3/h będą obsługiwać nowy zakład VW w Polkowicach. 16 Central wentylacyjnych o łącznym wydatku 958 000 m3/h odbędzie podroż morską do nowo budowanego zakładu branży motoryzacyjnej w Meksyku.
Maico Poland sp. z o.o. wyremontował i wyposażył w  sprzęt multimedialny salę wykładową w budynku Hydro Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Sala  liczy około 60 miejsc.
Produal wprowadził odnowioną serię przetworników temperatury i CO2. Przetworniki, w wykonaniach do wody, kanałowe, pomieszczeniowe i zewnętrzne, umożliwiają kalibrację/korektę wskazań na instalacji, mają wbudowany regulator P/PI oraz w zależności od wykonania są wyposażone w wyświetlacz LCD/diody LED, potencjometr (0…10 V lub rezystancja), przekaźnik o regulowanym progu zadziałania i histerezie, komunikację Modbus RTU.
Schneider Electric trzeci rok z rzędu został wyróżniony w rankingu Corporate Knights, jako jedno ze 100 najbardziej zaawansowanych przedsiębiorstw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ranking na rok 2014 został zaprezentowany podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w Szwajcarii. Schneider Electric znalazł się na 10 miejscu w rankingu ogólnym oraz zajął pierwszą pozycję wśród firm z sektora przemysłowego i dóbr produkcyjnych.
Scrol gdyńska hurtownia wentylacyjna po 10 latach działalności przeprowadziła się do nowej siedziby. Hale magazynowe o powiększonej powierzchni oraz nowoczesne biura zostały wybudowane specjalnie na potrzeby firmy na ul. Polnej w Chwaszczynie. Jak podaje firma, nowa siedziba pozwoli znacznie usprawnić obsługę klienta i rozszerzyć portoflio.
Swegon otrzymał tytuł JAKOŚĆ ROKU 2013 w kategorii „produkt” za szafy klimatyzacji precyzyjnej Datatech, w VIII konkursie organizowanym przez Fundację Qualitas, pod patronatem European Organization for Quality, Polskiego Forum ISO 9000 oraz Dziennika Gazeta Prawna.Harmann poszerzył ofertę systemów do budownictwa mieszkaniowego. Od marca firma oferuje nowe systemy: Requra oraz SENSOVENT. Pierwszy wykorzystujący centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła dedykowany jest do domów jednorodzinnych. Drugi to stało-ciśnieniowy system wywiewny z inteligentnymi wentylatorami dachowymi przeznaczony do budownictwa wielorodzinnego.
Maxair wprowadził nowe modele kurtyn powietrznych marki 2VV. Najpopularniejszy dotychczas model Economic-B został zastąpiony przez Essensse-B, nową, jeszcze lepszą, wydajniejszą i cichszą jednostkę stanowiącą bazowy produkt w obszarze urządzeń ekonomicznych. Modyfikacji doczekała się również kurtyna Finesse oraz rekuperator Venus. Nowością w ofercie jest kurtyna okienna Basic przeznaczona do obiektów typu restauracje „drive-in” i na stacje benzynowe.
Ventermo.pl – wyłączny przedstawiciel w Polsce rekuperatorow AERIS i R-VENT – w marcu 2014 r. wprowadza do oferty 15 nowych central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, w tym 12 urządzeń z nowej wersji Eko3.
BerlinerLuft. Technik Sp. z o.o. obchodzi jubileusz 20-lecia działalności na rynku polskim. Zakłady w Białogardzie, Koszalinie i Niemodlinie są znaczącą częścią Grupy Przedsiębiorstw BerlinerLuft działających także w Niemczech, Austrii, Brazylii i Meksyku. Precyzję i dokładność wyrobów firmy gwarantuje nowoczesna technologia oraz wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001.
Daikin Industries Ltd obchodzi w tym roku 90-lecie swojej działalności, a dodatkowo 40-lecie obecności na rynku europejskim centrali Daikin Europe NV. W tym roku na rynek wprowadzane są kolejne innowacyjne produkty. Nowa generacja Daikin Emura, VRV IV HR oraz Hybrydowa Pompa Ciepła Daikin Altherma. Informacje na temat produktów będzie można uzyskać zarówno podczas corocznego spotkania branżowego Forum Wentylacja − Salon Klimatyzacja, jak i na targach Instalacje 2014 w pawilonie 5A.
Euro-Clima firma wykonawcza należąca do grupy Klima-Therm zapowiada podniesienie kapitału zakładowego do 1 mln zł. Rozpoczął się także proces przekształcania firmy ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną. Jak mówi Wojciech Białas, prezes zarządu firmy, zmiany w strukturze wpłyną na kontynuację współtworzenia razem z partnerami zagranicznymi nowej platformy finansowej oraz organizacyjnej do promowania marki KAISAI w ramach organizacji Kaisai International Corporation.
Targi w Mediolanie – w tegorocznych targach Mostra Convegno Expocomfort, które odbędą się w dniach 18-19 marca, weźmie udział ponad 20 polskich firm m.in. Alnor, Barbor, Capricorn, Centrum Klima, Plum, Produal. Uniwersal.
Ventia uzyskała potwierdzenie jakości i wysokiego poziomu odzysku ciepła central wentylacyjnych z typoszeregu Komfovent Domekt. Urządzeniom przyznano niemiecki certyfikat PHI (Passive House Institute). Certyfikację uzyskała centrala rekuperacyjna Komfovent Domekt REGO450V oparta na odzysku ciepła na wymienniku obrotowym. Drugą centralą, która przeszła pozytywnie testy, jest Komfovent Domekt RECU400V- CF − realizuje ona odzysk poprzez wymiennik przeciwprądowy.
VTS Group, jako jedyna polska firma, uczestniczyła w amerykańskich targach AHR Expo (21-23 stycznia) w Nowym Jorku. Firma zaprezentowała centralę Ventus o nowej technologii obudowy o najwyższej klasie szczelności oraz oficjalnie zainaugurowała otwarcie swego oddziału w Atlancie.Klaster Klima Pomerania, skupiający firmy HVAC na Pomorzu, odświeżył stronę internetową. Witryna jest utrzymana w nowoczesnej, prostej konwencji. Można na niej znaleźć informacje o działaniu klastra, w tym jego cele strategiczne oraz projekty (np. grupowe zakupy energii elektrycznej). Ważnym elementem są też prezentacje realizacji firm członkowskich. Więcej informacji: www.klatesterklimapomerania.pl
Testo zaprasza do odwiedzenia nowej strony firmy www.anemometry.eu, na której znalazły się informacje o przyrządach marki Testo do pomiaru przepływu powietrza w kanałach i na kratkach wentylacyjnych. Strona zawiera artykuły tematyczne, opisy aplikacji i ciekawostki związane z tematyką pomiarową, a także  nformacje o aktualnych promocjach i wydarzeniach.

• Dodano: 05 maja 2014
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja