Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z maja i czerwca 2014 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z maja i czerwca 2014 rokuaereco wentylacja z nowym logo. Grupa AERECO na całym świecie zmieniła logo. – To tylko część zmiany całej identyfikacji wizualnej, która stała się dużo bardziej przejrzysta i nowoczesna – przyznaje dyrektor AERECO w Polsce, Rafał Finster. Radykalna zmiana logotypu nie jest przypadkowa. Nowe logo nawiązuje do dwóch głównych wartości firmy: jakości i innowacji, które leżą u podstaw jej działania. Wzmacniane jest również w Polsce hasłem: AERECO. REAGUJE NA POTRZEBY.
Belimo, ebmpapst, Ekozefi r, Heatex i Proudal – firmy wspólnie uruchomiły program praktycznego wsparcia nauki studentow uczelni technicznych, umożliwiając poznanie najnowszych technologii w dziedzinie wentylacji. Z inicjatywy firmy Ekozefi r i przy współpracy z władzami uczelni Politechniki Krakowskiej i Politechniki Łódzkiej powstały stanowiska pomiarowo-badawcze, na których studenci mogą przeprowadzać doświadczenia oraz ćwiczenia z zakresu instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Podstawą stanowiska jest centrala EkoZefi r RK 700 UPE.
BerlinerLuft. jako jeden z liderów w produkcji wentylatorów dla przemysłu samochodowego oferuje specjalne pokrycia swoich wirników powłokami antyadhezyjnymi oraz chroniącymi przed korozją dzięki zastosowaniu wysokiej jakości polimerów PFA, ECTFE, ETFE, PTFE, FEP, PEEK.
Frapol z misją handlową w Mińsku na Białorusi. W dniach 2-5 kwietnia 2014 r. firma, reprezentowana przez Szczepana Gnieckiego, wraz z grupą przedstawicieli polskich firm − laureatow projektu GreenEvo przebywała w Mińsku, gdzie odbyło się Polsko-Białoruskie Forum Biznesowe.
Frapol rozpoczął dostawy na inwestycję Centrum Energetyki przy Akademii Gorniczo- Hutniczej w Krakowie. Są to m.in. przewody typu PD w ilości 1200 m2 (z docelowych 3500 m2) tworzące instalacje wentylacji oddymiających oraz instalacje dostarczające powietrze kompensacyjne. Dostawy obejmują również kanały bytowe – 1500 m2 (docelowo około 12000 m2) oraz centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne. Zakończenie dostaw planowane jest na koniec sierpnia br. Centrum Energetyki AGH złożone będzie z dwóch połączonych ze sobą budynków zlokalizowanych przy ul. Czarnowiejskiej. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 15 tys. m2. Ze względu na wielość przedsięwzięcia podzielono je na dwa etapy. Oddanie do użytku pierwszego etapu zapowiedziano na listopad 2014 roku.
Iglotech zorganizował na początku kwietnia w Centrum Konferencyjnym Magellan konferencję poświęconą marce Haier. Spotkanie, skierowane do dystrybutorów systemów klimatyzacyjnych Haier w Polsce, miało na celu podsumowanie rocznej działalności na rynku polskim oraz przedstawienie planów na przyszłość. W konferencji udział wzięli także przedstawiciele Haier Group, którzy zaprezentowali innowacje technologiczne marki. Konferencję rozpoczęli prezesi Grupy Iglotech − Leszek Bystrzycki oraz Rafał Ostrowski.
Klima-Therm z końcem roku 2013 zakończył pierwszy program wsparcia sprzedaży skierowany do dealerow i instalatorów branży klimatyzacyjnej, którzy od 1 marca do 31 grudnia 2013, aktywnie dokonywali zakupów produktów FUJITSU. Celem Programu, obok umocnienia pozycji marki Fujitsu na rynku w Polsce, było także wsparcie bieżącej działalności i sprzedaży urządzeń tej marki u Autoryzowanych Dystrybutorów, a także jej dalszej dystrybucji wśród Instalatorów i Klientów końcowych. Podczas dorocznej Konferencji Dystrybutorów FUJITSU, która odbyła się w dniach 14-15 lutego w Krynicy Zdrój, ogłoszeni zostali zwycięzcy programu oraz wręczone zostały nagrody główne – bilety na Konferencję do Jordanii oraz Maroka. Obie wyprawy odbyły się w pierwszej połowie kwietnia.
Klimawentex uzyskał dotację na Paszport do eksportu Nr UDA- POIG.06.01.00-18-022/13-00. Środki z dotacji zostaną przeznaczone na rozwój Oddziału firmy w Monachium.
Kompleks konsekwentnie rozbudowuje linie produkcyjne systemu wentylacji chemoodpornej z tworzyw sztucznych CHEMOWENT. Powstała nowa hala produkcyjna elementów prostokątnych, stworzone zostały nowe stanowiska montażowe, zatrudnione zostały nowe osoby do działu produkcyjnego.
Onninen otworzył nowy oddział Onninen Express w Warszawie (Wesoła). Nowy punkt sprzedaży znajduje się przy ul. Jeździeckiej 3. Jest zorganizowany w konwencji express, co umożliwia szybki i bezpośredni zakup potrzebnych towarów prosto z półek. Firma oferuje możliwość zamawiania towarów również przy wykorzystaniu internetowego systemu zamówień www.onnshop.pl.
Panasonic zaprezentował czujnik Econavi w wersji dla systemów klimatyzacyjnych PACi oraz VRF, zaprojektowanych na potrzeby obiektów komercyjnych. Urządzenie pozwala na automatyzację działania klimatyzacji oraz większe oszczędności energii. Znajdzie zastosowanie w hotelach, sklepach oraz budynkach biurowych.
Smay wydał nowy katalog oferowanych produktów. Wydanie zostało uzupełnione o produkty wprowadzone do oferty w 2013 roku. Katalog dostępny jest w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.smay.pl.
VBW Engineering już w nowej siedzibie. Powstały nowe linie produkcyjne oraz zaplecze administracyjne, które jeszcze bardziej usprawnią obsługę kontrahentów firmy i pozwolą na wprowadzenie systemu produkcji wykorzystującego najnowocześniejsze technologie. Nowy adres to: VBW Engineering sp. z o.o., ul. Chwaszczyńska 133D, 81-571 Gdynia, GPS +54° 27’ 37.07”, +18° 27’ 41.53”.
VBW Engineering ukończył nowe realizacje. Jedną z nich jest znajdujący się w Erewaniu, stolicy Armenii, hotel „Republika”. Na wspomnianym obiekcie zainstalowano dachowe i podwieszane centrale klimatyzacyjne zaprojektowane przez VBW. Urządzenia zostały dostosowane do specjalnych wymagań związanych ze specyfiką obiektu i mikroklimatem Erewania. Drugim ciekawym obiektem jest klub golfowy GOLF STREAM w Kijowie.


Smay wydał przewodnik z cyklu „Biblioteka Projektanta Wentylacji” tym razem poświęcony zagadnieniom regulacji przepływu powietrza w laboratoriach. W przewodniku znalazł się opis działania systemu SMAYLAB oraz wiele istotnych informacji dotyczących aparatury laboratoryjnej, bezpieczeństwa w laboratoriach chemicznych, kaskadowania ciśnień w pomieszczeniach czystych i brudnych czy też oszczędnościach, jakie można osiągnąć dzięki zaimplementowaniu właściwego systemu wentylacyjnego. Ponadto w przewodniku znalazł się szereg praktycznych uwag i wskazówek projektowych niezbędnych podczas doboru optymalnego systemu, a także konkretne przykłady zastosowania Systemu SMAYLAB. Przewodnik wersji elektronicznej dostępny jest do pobrania ze strony www.smay.pl w zakładce publikacje.


Fläkt Woods proponuje nową wersję aplikacji mobilnej. Firma kontynuuje rozwój mobilnej aplikacji, która jest teraz dostępna w języku polskim, angielskim oraz szwedzkim. Rozszerza wszystkie wersje językowe aplikacji o nowe produkty. Już teraz można łatwo obliczyć współczynniki k dla belek chłodzących: WEGA, WEGA POWER, IQFC i IQTB. Dodatkowo w polskiej wersji został dodany nowy przestawny nawiewnik wirowy ODZA. Integralną częścią aplikacji mobilnej jest lokalizator biur firmy w Polsce, z funkcjonalnością GPS, co umożliwia łatwy kontakt z działem sprzedaży. Aplikacja dostępna jest do pobrania za pośrednictwem App Store i Gogle play, zarówno na urządzenia iPhone i iPad oraz smartfony oparte na systemie operacyjnym Android.
Darco  pod adresem http://www.stabiler.pl/po-godzinach/ proponuje grę komputerową, która pokazuje jak można oszczędzać pieniądze dzięki stabilerowi.
Frapol wziął udział w targach WATER and HEAT w Mińsku. W dniach 22 – 25 kwietnia firma wraz z AVTEKSERVIS, oficjalnym dystrybutorem produktów Frampol na rynku białoruskim, brała udział w targach „Water & Heat” w Mińsku. Wystawa podzielona była na trzy sektory: Ogrzewanie, Wentylacja Klimatyzacja oraz Pompy i baseny.
Chillventa 2014, targi organizowane co dwa lata w Norymberdze, w tym roku odbędą się w dniach 14-16 października. Organizatorzy poinformowali, że już 90% powierzchni targowych zostało zarezerwowanych. 60% rezerwacji złożyły duże międzynarodowe firmy.
Daikin na targach Instalacje 2014 otrzymał trzy nagrody w tym m.in. złoty Medal dla klimatyzatora Daikin Ururu Sarara oraz nagrodę „Acanthus Aureus”. Nagrody „Acanthus Aureus” stały się już tradycją targów organizowanych przez MTP. Są one wręczane wystawcom za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.
Onninen otrzymał tytuł Grand Dystrybutor roku 2014. Rozstrzygnięcie rankingu Dystrybutor Roku 2014 organizowanego przez ASM − Centrum Badań i Analiz Rynku odbyło się 11 marca 2014, podczas Targów Budma w Poznaniu. Firma otrzymała wyróżnienie na polu obsługi klienta za wysoką jakość usług w sektorze dystrybucji materiałów budowlanych w kategorii przyjazna placówka i najlepsza jakość obsługi.
Samsung jako pierwszy producent na świecie, uzyskał certyfikat Eurovent w nowym systemie certyfikacyjnym dla VRF.
Vallox potwierdził energooszczędność swoich central. Nowe centrale (145 SE, 110 SE, 096 SE) zostały przebadane pod kątem ich przydatności do zastosowania w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Urządzenia zbadał Fiński Techniczny Instytut Badawczy VTT.
VTS uzyskał nominację w największym konkursie jakościowym Quality International 2014. Oceniano m.in. standardy zarządzania, niezawodność produktów oraz staranność realizowania procesów.

• Dodano: 03 lipca 2014
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja