Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z września i października 2014 roku

Najważniejsze wydarzenia z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej z września i października 2014 rokuAB Klima oferuje nowe pompy ciepła powietrze-woda o budowie typu monoblok. Służą do grzania ciepłej wody użytkowej. Umożliwiają jednoczesne chłodzenie pomieszczeń takich jak piwnice, spiżarnie, przechowalnie win, itp. Można je stosować w domach jednorodzinnych i małych obiektach przemysłowych, handlowych i biurowych.
aereco wentylacja − 17 października 2014 r. miała miejsce inauguracja nowej fabryki. Uroczystość odbyła się w siedzibie firmy, w Collegien pod Paryżem. Przybyło na nią ponad 350 gości z ponad 20 krajow, w tym również delegacja z Polski. Zaproszeni mieli możliwość zwiedzenia fabryki i zobaczenia, jak wygląda proces produkcji. Nowa fabryka liczy ponad 18 000 m2 powierzchni.
Aircalo jeden z wiodących francuskich producentów segmentu premium urządzeń branży HVAC obecny m.in. w Europie Zachodniej, Skandynawii, Rosji, USA i Kanadzie wchodzi na rynek w Polsce. W ofercie znajdują się: nagrzewnice powietrza (wodne, gazowe, elektryczne), destratyfikatory powietrza, centrale wentylacyjne (z dedykowaną automatyką), klimakonwektory (z silnikiem wentylatora typu AC lub EC). Wszystkie oferowane klimakonwektory mają certyfikat Euroventu. Produkcja urządzeń odbywa się pod konkretne zamówienie klienta.
D+H Polska oferuje nowy system oddymiania zasilany napięciem 230 V. Pozwala on znacząco obniżyć koszty inwestycji w porównaniu z systemami zasilanymi napięciem 24 V. Jest przeznaczony do wielkokubaturowych obiektów budowlanych, w których długość tras kablowych instalacji oddymiania o napięciu 24 V wymusza zastosowanie dużych przekrojów przewodów w celu zapewnienia odpowiednich parametrów zasilania.
Daas Polska wygrał przetargi na wykonanie wewnętrznych instalacji sanitarnych w obiektach sieci Kaufland. Obiekty znajdują się w Krotoszynie i Polkowicach. Generalnym wykonawcą marketu w Krotoszynie jest firma Tal & Co. Management, a w Polkowicach firma P.A. NOVA. Zakres prac obejmuje: wentylację mechaniczną, klimatyzację, centralne ogrzewanie i ciepło technologiczne oraz system ogrzewania i chłodzenia podłogowego, instalację wodno-kanalizacyjną, system automatyki wentylacji i klimatyzacji oraz maszynownię chłodniczą.
Danfoss wprowadza na rynek szerszą ofertę agregatow Slim Pack. Typoszereg agregatow skraplających Optyma™ Slim Pack został rozszerzony o 15 nowych modeli. Wykorzystywane są one do rożnych zastosowań chłodniczych: niskotemperaturowych LBP od 0,6 do 5,6 kW oraz średniotemperaturowych MBP od 0,8 do 10,6 kW.
Dan-Poltherm dostarczył do Europejskiego Centrum Solidarności centrale klimatyzacyjne oraz wysoce specjalistyczne systemy osuszania powietrza wewnątrz sal ekspozycyjnych. Utrzymanie wilgotności względnej na poziomie 50% realizowane jest poprzez 13 wewnętrznych naściennych osuszaczy kondensacyjnych typu CDF fi rmy Dantherm, które mogą pracować w zakresie temperatur 3-30°C.
ebm-papst zainwestuje 15 mln euro w rozbudowę zakładu Mulfi ngen-Hollenbach. Część produkcyjna dużych energooszczędnych wentylatorów na rynek europejski ma zostać powiększona do około 10 000 m2. Planowana jest również budowa centrum komputerowego. Nowy zakład został zaprojektowany w sposób zapewniający oszczędność energii i zasobów w myśl filozofii i GreenTech firmy. W listopadzie ebm-papst została uznana najbardziej zrównoważoną pod względem rozwoju firmą w Niemczech.
Fläkt Woods realizuje dużą dostawę niedawno wprowadzonych do oferty belek chłodzących Wega z rodziny iQ Star. 2500 urządzeń zapewni wentylację i chłodzenie w budowanym przez Swede Center kompleksie Business Garden Poznań. Jest to 9 budynków o powierzchni 80 000 m2. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący 4 budynki o 42 000 m2 powierzchni najmu, ma być oddany do końca roku 2014.
Grupa ebm-papst zanotowała w pierwszej połowie bieżącego roku finansowego wzrost przychodu w wysokości ponad 10% do około 730 milionów euro. W rezultacie utrzymywania się trendu wznoszącego firma jest w stanie zapewnić wiele nowych posad w siedzibiecom.pl. Cykl będzie kontynuowany w 2015 roku w kolejnych miastach.
Iglotech w ciągu kilku ostatnich miesięcy znacznie poszerzył ofertę central wentylacyjnych. Rozpoczęto dystrybucję central Salda, Ostberg oraz Neovent. Nowe centrale mają szeroki zakres wydajności oraz rożne typy wymienników. Poza tym Iglotech otworzył nowy oddział w Lublinie na ul. Energetyków 19. Wielkie otwarcie trwało 3 dni. Można było poznać pełną ofertę firmy, zapoznać się z warunkami współpracy i skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie atrakcji.
Klimor zmienia nazwę nawiewników z filtrem absolutnym. Będą one dostępne pod nazwą HFD (HEPA Filter Diff user). Dotychczas dostępne nawiewniki ANF, KNF, NVF, NVRF, NVRSF będą miały nowe oznaczenia kodowe.
Karpol otworzył drugie biuro z zakładem produkcyjnym przy ul. Glinianej 2. W nowym budynku mieści się biuro zarządu, dział sprzedaży, księgowość i kadry. Na produkcji pracuje ok. 20 osób. Główna produkcja pozostała pod dotychczasowym adresem, czyli Al. Wojska Polskiego 66, Piła. Tam też pozostał dział zakupów, technolodzy i główny magazyn. Dane rejestrowe spółki, adres korespondencyjny oraz nr telefonów pozostały bez zmian.
Mercor zrealizował dostawę ponad półtora tysiąca klap przeciwpożarowych mcr FID PRO oraz mcr FID S dla budynku B powstającego prestiżowego centrum biurowego Warsaw Spire, pretendującego do tytułu nowego symbolu Warszawy. Ponad tysiąc klap przeciwpożarowych oddymiających i odcinających znalazło także zastosowanie w powstającym kompleksie wielofunkcyjnym Gdynia Waterfront. Kompleks stanowić będą budynki mieszkalne, obiekty handlowe, usługowe i kulturalne w najmodniejszej obecnie lokalizacji Gdyni. Mercor uzyskał patent nr 216872 na wentylator osiowy oddymiający typu mcr Monsun. Patent stanowi potwierdzenie innowacyjności produktowej. Wentylator osiowy mcr Monsun jest przeznaczony do usuwania gorącego powietrza, dymu i spalin powstających w pomieszczeniach podczas pożaru.
Panasonic rozszerzył ofertę systemów VRF z serii ECOi i ECO G o jednostki wewnętrzne o mocy 1,5 kW. Urządzenia zaprojektowano z myślą o małych pomieszczeniach oraz budynkach charakteryzujących się niskim zużyciem energii. Ze względu na mniejszą moc jednostki pozawalają nie tylko zaoszczędzić miejsce potrzebne na instalację, ale także wpływają na obniżenie kosztów utrzymania systemu.
Paroc Polska oferuje nowy produkt − samoprzylepną matę PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat Fix. Umożliwia ona szybki montaż na powierzchni kanałów wentylacyjnych bez użycia mechanicznych łączników.
Rehau dostarczył roku system gruntowego powietrznego wymiennik ciepła AWADUKT Thermo o wydajności 6 000 m3/h dla Politechniki Białostockiej dla Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Układ GPWC jest skonstruowany z kolektorów rozdzielaczowych DNID 700 w budowie dwurzędowej z 22 odejściami antybakteryjnych rur polipropylenowych DN200, których łącznie zainstalowano 618 m.
Rhoss S.p.A. włoski producent agregatów wody lodowej, klimakonwektorów i pomp ciepła został członkiem USGBC (U.S. Green Building Counsil). Firma zwiększa swój udział w rynku „zielonego budownictwa” oraz wprowadza kolejne modyfikacje urządzeń produkowanych w odniesieniu do certyfikacji LEED. W Polsce dystrybutorem włoskiego producenta jest Elektronika SA.
Samsung dostarczył system klimatyzacji DVM S HR w wersji trójrurowej do nowego budynku kompleksu biurowego Bonarka w Krakowie. System Samsung stanowić będzie jedyne źródło ciepła oraz chłodu nowej powierzchni.
Swegon poinformował o zakupie niemieckiej firmy Econdition z siedzibą w Monachium, specjalizującej się w rozwiązaniach chłodniczych. Econdition zatrudnia 40 osób. Roczny obrót firmy w roku 2013 wyniósł 14 mln euro. Obecnie transakcja podlega ocenie lokalnego urzędu ochrony konkurencji.
Systemair poinformował o porozumieniu z belgijską firmą handlową Camair, dostarczającą systemy wentylacji i klimatyzacji na rynek komercyjny. Camair zostanie przejęty przez Systemair na początku października.
UTC BIS amerykańska grupa kapitałowa, w skład której wchodzą Carrier, Transicold i Toshiba − wyraziła zainteresowanie nabyciem znanej francuskiej firmy CIAT. Pomyślna realizacja transakcji uzależniona jest od trzech czynników − decyzji Zarządu i Rady Nadzorczej CIAT oraz od braku obiekcji prawnych we Francji.
VBW Engineering dostarczył centrale klimatyzacyjne dachowe i sekcyjne do dwóch akademii wrocławskich – Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.
Venture Industries dostarczyło wentylatory oddymiające CTHT na inwestycję AMAZON, właściciela największego na  świecie sklepu internetowego.


Agmet przygotował nową stronę internetową. Postawiono na czytelność, prostą nawigację i szybkie wyszukiwanie informacji. Nowością jest zakładka Wideo, gdzie umieszczono filmy instruktażowe i promocyjne.
Ekoklimax przedstawił nową odsłonę internetowej strony firmowej. Jest to wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników urządzeń mobilnych, wykorzystujących do przeglądania stron tablety i smartfony.
REHVA uruchomiła nową stronę internetową. Zmieniła się szata graficzna, łatwiejsza jest również nawigacja także na urządzeniach przenośnych takich jak iPad, iPhone, Android Smartphone i tablet.
Sinclair przygotował nową stronę internetową. Można na niej znaleźć m.in. konfigurator układu Multi-Split, porównywarkę produktów, codziennie aktualne ceny w złotych oraz aktualną ofertę produktów. Strona jest przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.
Zymetric − Generalny Przedstawiciel Mitsubishi Electric w Polsce uruchomił nową odsłonę swojej strony internetowej. Strona została podzielona na dwie strefy – Dla ciebie i Dla biznesu. 

• Dodano: 04 listopada 2014
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja