Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia ze stycznia i lutego 2015 roku

Najważniejsze wydarzenia ze stycznia i lutego  2015 roku
Aircon, Generalny Dystrybutor marki MDV w Polsce, dostarczył do Galerii Dębiec – system VRF marki MDV o prawie 700 kW mocy chłodniczej i grzewczej z wykorzystaniem ponad 70 jednostek kanałowych oraz 40 jednostek typu split.
Bartosz na początku lutego wydał nowy Katalog central wentylacyjnych, który zawiera parametry techniczne i standard wykonania przemysłowych central wentylacyjnych VEBAR (wydajności od 1000 do 84 500 m3/h) oraz central do budownictwa mieszkaniowego VENA.
Cool w ostatnich miesiącach zrealizował dostawy urządzeń marki Schneider Electric do takich obiektów jak: Enterprise Park w Krakowie czy budynek Warsaw Spire w Warszawie. W obu przypadkach dostawa objęła agregaty wody lodowej z funkcją free-coolingu serii BREF i ERAF oraz szafy klimatyzacyjne serii Leonardo.
Daikin dostarczył do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku systemy VRV zapewniające chłodzenie i grzanie pomieszczeń, system odzysku ciepła VRV na potrzeby chłodzenia technicznego, a także agregaty skraplające do chłodnic w centralach wentylacyjnych. Do hotelu Tiffi w Iławie − system VRV, który pełni funkcję jedynego źródła chłodu i ciepła w tym obiekcie oraz system sterowania − BMS BACNET. Ogólna moc zainstalowanych urządzeń to 770 kW. Firma dostarczyła również urządzenia do klimatyzacji, ogrzewania i system centralnego sterowania dla rozwiązań chłodniczych w Centrum Biurowo-Handlowym Plac Unii w Warszawie.
Ekoklimax dostarczył centrale wentylacyjne Ekozefir m.in. do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Aquaparku „Tarnowskie Termy” i Sportowego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Rybieńsku Leśnym.
Emco zrealizował dostawę urządzeń wentylacji fasadowej emcovent UZS do zabudowy w podłodze z funkcją grzania i chłodzenia oraz konwektorów podłogowych KQKL dla Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu. Jest to pierwszy w Polsce obiekt, w którym zastosowano wentylację zdecentralizowaną emco. Firma podpisała również umowę na dostawę tego typu urządzeń dla obiektu CEZAMAT w Warszawie oraz dostarczyła konwektory grzewcze typ KQ w wykonaniu niestandardowym do obiektu UBIQ Bussines Park w Poznaniu.
Elektronika SA dostarczyła instalację wody lodowej (chillery Rhoss) do zakładu produkcyjnego Polskie Przetwory we Włocławku, komory mroźnicze i tunel zamrażalniczy do przechowalnia Owoców i Warzyw we Frampolu. Zamontowała również instalację wody lodowej schładzania drutu w L-Correct Zakład Produkcyjny w Ociążu, instalację chłodniczą hali Panattoni w Ożarowie, komorę mroźniczą owoców i warzyw w zakładzie CMO-FRUT w Cmolas oraz 12 agregatów skraplających Rhoss w firmie Ptak w Rzgowie.
Frapol po raz kolejny znalazł się w gronie Gazel Biznesu − najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw
według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie „Pulsu Biznesu”. Frampol  zrealizował dostawy urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych dla Centrum Personalizacji Dokumentów MSW w Warszawie. W skład dostaw wchodzi 7 central o wydatku powietrza około 34 000 m3/h. W centralach zastosowane zostały nagrzewnice, chłodnice oraz filtry wykonane zgodnie z najnowszymi trendami technicznymi, aby dostarczone powietrze było jak najlepszej jakości. Firma zrealizowała również dostawy na kolejny etap inwestycji pt. Onkologia Gliwice Diagnostyka. Dostarczonych zostało 12 zaawansowanych technologicznie central w wykonaniu CleanRoom, 6 urządzeń nawiewnych oraz 6 wywiewnych. Łączny wydatek powietrza wynosi około 26 300 m3/h.
Gripple uruchomiło nową linię produkcyjną we Francji – dzięki temu czas realizacji zamówień skrócił się do 2-3 dni. Zamówienia można składać wysyłając je na adres plinfo@gripple.com. Pierwszych 20 osób, które złożą
zamówienia dostanie koszulki firmowe (w treści maila należy podać rozmiar koszulki).
Grupa Klima-Therm otworzyła nowe biuro w Białymstoku. To już 11. przedstawicielstwo handlowe powstałe z myślą o obsłudze Klientów KLIMA-THERM i KLIMOR. Na przełomie roku zmianie uległy dotychczasowe lokalizacje biur we Wrocławiu oraz w Lublinie. Aktualna baza teleadresowa dostępna jest na stronach www.klima-therm.pl i www.klimor.pl.
Harmann Polska na Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja zaprezentuje nowy katalog poszerzony o modele
wentylatorów z silnikami EC oraz wentylatory oddymiające. Od targów obowiązuje nowy cennik na 2015 r.
Johnson Controls − pod koniec stycznia, podczas szczytu ekonomicznego World Economic Forum w Davos, firmy Johnson Controls, Hitachi, Ltd. i Hitachi Appliances, Inc. podpisały wiążącą umowę utworzenia spółki joint venture, która pozwoli obu firmom dostarczać na rynek portfolio najbardziej zróżnicowanych technologicznie rozwiązań w branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz chłodnictwa. W wyniku umowy, Johnson Controls nabywa 60% udziałów w działającej w branży klimatyzacji globalnym przedsiębiorstwie Hitachi Appliances, z wyłączeniem sprzedaży produktów i usług na rynek japoński.
Klima-Therm dostarczył systemy klimatyzacji i wentylacji do nowego Dworca PKP w Sopocie. W obiekcie zainstalowano urządzenia marki KLIMA-THERM by CLINT o łącznej mocy blisko 1,2 MW, w skład których wchodzi 8 agregatów skraplających oraz agregat wody lodowej ze zdalnym skraplaczem. Agregaty będą współpracować z centralami wentylacyjnymi produkcji KLIMOR – spółki będącej częścią Grupy Kapitałowej KLIMA-THERM.
Klimor do nowo powstającego Laboratorium Badawczo-rozwojowego Biotechnologicznych Produktów Leczniczych MABION SA w Łodzi dostarczył 32 centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne, głównie w wykonaniach higienicznych MCKH, o łącznej wydajności na nawiewie wynoszącej ponad 220 000 m3/h i wywiewie 170 000 m3/h. Otwarcie obiektu nastąpi w 2015 r.
Kompleks w październiku 2014 r. zakończył realizację inwestycji „Dostawa technologii kompostowania dla ZZO Stargard Szczeciński w ramach budowy instalacji mechaniczno- biologicznego unieszkodliwiania odpadów”. Firma wyprodukowała elementy w systemie CHEMOWENTR, które zostały wykorzystane do wykonania instalacji napowietrzania. Tworzywo, które zostało wykorzystane to PP, zakres średnic 160–800 mm.
Lindab otworzył 16 marca nowy oddział w Krakowie. Na prawie 2 tys. m2 w nowoczesnym budynku mieści się biuro handlowe, magazyn i część produkcyjna firmy. Adres to: Morawica 356, Liszki koło Krakowa.
MechVent uzyskał ochronę swego znaku towarowego. Z OHIM Alicante firma otrzymała świadectwo rejestracji znaku towarowego na obszarze Unii Europejskiej.
Mitsubishi Electric zaprezentuje swoje produkty na targach ISH Frankfurt, w dniach 10-14 marca br. Impreza ta będzie okazją do zapoznania się z nowościami Mitsubishi Electric, zwłaszcza pomp ciepła. Gospodarzem targów we Frankfurcie będzie centrala europejska Mitsubishi Electric Germany. Na gości z Polski na stoisku firmy będzie czekał duży zespół pracowników polskiego oddziału.
Polski Komfort obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności w branży HVAC. Firma poza tym  otworzyła  w centrum Legnicy salon „Centrum HVAC-OZE”.
PPH Cool rozpoczął drugi rok współpracy w roli dystrybutora urządzeń klimatyzacji precyzyjnej marki Schneider
Electric (dawniej Unifl air). Kolejny już, piąty rok firma działa jako dystrybutor urządzeń marki YORK by Jonson
Controls, odnotowując sukcesy szczególnie w sprzedaży klimatyzatorów split i systemów VRF. Firma w swojej siedzibie tworzy centrum szkoleniowe urządzeń VRF marki YORK, które ma stać się w najbliższych miesiącach cennym wsparciem dla zainteresowanych tą marką instalatorów.
Produal zaprezentuje swoje produkty na tegorocznych targach ISH 2015 w Frankfurcie. Firma zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska 10.3 B54 w dniach 10-14 marca.
Produal dostarczył swoje przetworniki dla II linii warszawskiego metra. Przetworniki tlenku, dwutlenku węgla, wilgotności, temperatury i obecności zostały zainstalowane na stacjach i w pomieszczeniach stacyjnych stacji nowej linii metra.
Prowent Białystok dystrybuuje przewody wentylacyjne Isotherm/Sonotherm, które trafiły między innymi na tak prestiżową realizację jak warszawski wysokościowiec Warsaw Spire.
Refsystem  w dniach 27-28 marca zorganizował już drugą konferencję poświęconą marce Haier. W spotkaniu udział wzięli dystrybutorzy, zarząd firmy oraz przedstawiciele Grupy Haier w Europie.
Rehau w 2010 r. w ramach modernizacji własnego budynku biurowego w Erlangen (Niemcy) wykonał badawczą instalację GPWC (gruntowy powietrzny wymiennik ciepła) o powierzchni całkowitej 1150 m2 w celu przeprowadzania terenowych badań pracy rurowych GPWC. Obecnie, dzięki rozbudowanemu systemowi monitoringu zużycia energii, w każdej chwili można podejrzeć aktualne zużycie energii elektrycznej, energii grzewczej i chłodniczej oraz status działania sond pionowych i pomp ciepła, gruntowego powietrznego wymiennika ciepła, a także parametry klimatyczne wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Samsung dostarczył i uruchomił system klimatyzacji typu VRF z odzyskiem ciepła stanowiący jedyne źródło chłodu i ciepła dla budynku Bonarka City Center Kraków (razem 24 agregaty VRF o łącznej mocy chłodniczej ponad 800 kW obsługujących docelowo do 300 jednostek wewnętrznych). Ponadto firma dostarczyła system klimatyzacji typu VRF dla budynku biurowego Centrum logistyczne INTERMARCHE Swadzim (razem 30 agregatów VRF i CAC o łącznej mocy chłodniczej 700 kW obsługujących 250 jednostek wewnętrznych), a także system klimatyzacji typu VRF z odzyskiem ciepła stanowiący jedyne źródło chłodu i ciepła dla budynku biurowego Pileckiego w Warszawie (razem 12 agregatów VRF o łącznej mocy chłodniczej ponad 500 kW obsługujących docelowo około 150 jednostek wewnętrznych. Firma dostarczyła wy systemy VRF m.in. do Miejskiego Centrum Kulturalno-Oświatowe w Kozienicach, Hotelu ALTO w Żorach, budynku biurowego DZETA w Bydgoszczy, Hotelu Stara Dana w Szczecinie, Sądu  Rejonowego Świdniku oraz dostawy dla odbiorców sieciowych.
Scrol dostarczył do fabryki Anwil we Włocławku agregaty wody lodowej w wykonaniu specjalnym, do zakładu Polpharma w Starogardzie Gdańskim agregaty wody lodowej i duży moduł hydrauliczny w wykonaniu specjalnym, do hali produkcyjnej Wabco we Wrocławiu i hali magazynowej Amazon w Bielanach Wrocławskich elementy do wykonania instalacji wentylacyjnej obiektu.
SPS Klima zmieniła swoją siedzibę. Od 1 marca 2015 r. nowy adres to ul. Racławicka 99, 02-634 Warszawa.
Vents Group dostarczył do Uzdrowiska Wieniec w Wieniec-Zdroju wentylatory Quiet (ok. 500 szt.), na osiedle Young-city w Warszawie system jednorurowy TwinFresh, do Centrum handlowego Saller w Nowej Soli i do Centrum Akademickiego POLONEZ w Poznaniu centrale wentylacyjne i wentylatory oraz do fabryki Amica we Wronkach wentylatory.
Zymetric został Generalnym Przedstawicielem marki Midea w Polsce. Oferta urządzeń Midea obejmuje systemy split i multi-split (seria Midea Home Comfort, Midea Multi Comfort, Midea Business Comfort) oraz rozwiązania VRF (seria Midea VRF).


B&L International wprowadził na rynek polski nową rodzinę urządzeń przeznaczonych do monitoringu wilgotności, temperatury oraz stężenia CO2 szwajcarskiej firmy Rotronic. Urządzenia pomiarowe firmy Rotronic stosowane są m.in. w muzeach i archiwach.
Bartosz podczas targów Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2015 zaprezentuje najnowszy model podwieszanej centrali wentylacyjnej VENA Optima VOV. Centrale VENA Optima VOV wyposażone są w przeciwprądowy wymiennik ciepła o rzeczywistej sprawności odzysku ciepła 75-88%, energooszczędne wentylatory EC, fi ltry powietrza klasy G4, zintegrowany by-pass oraz wbudowaną automatykę sterującą STW. Rozbudowana wersja central (VENA Optima VOV Plus) może być doposażona w dodatkowe urządzenia takie jak: chłodnica wodna/ freonowa, nagrzewnica wodna/elektryczna, chłodnico/ nagrzewnica, tłumik, filtry o wyższej klasie filtracji (F5-F9). Wydajność central VENA Optima VOV sięga od 350 do 1200 m3/h.
PPH Cool rozwija i udoskonala własną serię agregatów wody lodowej AQUACOOL. Na targach Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacji 2015 zaprezentuje zmodyfikowany model VC230 w wersji wyciszonej z ramą nowej konstrukcji. Urządzenie to zostało zgłoszone do Konkursu Najciekawszy Produkt 2015.
Produal od 1 lutego wprowadził do swojej oferty podwójne przetworniki różnicy ciśnień KPEL z wbudowanymi dwoma, niezależnymi regulatorami PI, kalibracją on-site i możliwością ustawienia zakresu pomiarowego użytkownika. Przetworniki mogą być wyposażone w dodatkowe opcje: zerowanie automatyczne/ręczne, komunikację Modbus, wyświetlacz LCD; dostępne są także przetworniki o zakresie pomiarowym do 9 kPa.
RDJ Klima wprowadza nowy model nawiewników o zwiększonym przepływie powietrza AWR-4 oraz nawiewnik rewizyjny ASW-NR-al. Na stronie firmy www.rdjklima.pl znajduje się kalkulator doboru produktów.
Smay wprowadza na rynek urządzenia dedykowane obiektom czystym. Są to nawiewniki serii „Absolut.s” ze skrzynkami rozdzielczymi wyposażonymi w filtry absolutne z regulacją i kroćcami pomiarowymi oraz zasilacze do systemów pożarowych „ZUP” zgodne z normą PN-EN12101-10. Nowości zaprezentujemy w marcu na targach Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja i ISH we Frankfurcie.
Vents Group startuje z nową marką VENTIKA, przeznaczoną na rynek krajowy, w średnim pułapie cenowym. Oferta obejmuje wyselekcjonowane modele wentylatorów domowych, kratki i systemy wentylacyjne oraz drzwiczki rewizyjne. Cechą rozpoznawczą marki jest nowoczesny design opakowań, z warstwą merytoryczną służącą edukacji klienta w zakresie zasad prawidłowej wentylacji. Produkty trafi ą do sprzedaży już na przełomie marca i kwietnia br. Więcej informacji na stronie www.ventika.pl.


AspoL-FV w pierwszym kwartale 2015 r. uruchomił nową stronę internetową Spółki ASPOL-FV. Nowy układ strony ułatwia pracę oraz sprawne wyszukanie informacji. Dodatkowo opublikowana została najnowsza wersja aplikacji ENERGEO SOFT (dobór dolnych źródeł ENERGEO do gruntowych pomp ciepła) oraz kalkulator VFC (nastawa zaworów w rozdzielaczach ogrzewania podłogowego HOTTERFIELD).
Daikin od 1. marca uruchomił nową odsłonę firmowej strony internetowej www.daikin.pl
Ekoklimax przenosi sterowanie swoimi produktami do chmury. Użycie najnowszych technologii umożliwiło stworzenie zaawansowanego sterownika, który jest wygodny i intuicyjny zarówno dla użytkownikowi, jak i serwisantów.
Elektronika SA na stronie http://www.elektronika- sa.com.pl/publications.php umożliwia pobieranie plików – pobranie katalogów technicznych w języku polskim w formacie PDF. Z kolei ze strony http://www.mhi.info.pl/ można pobrać: program doborów MHI, biblioteki CAD, referencje, katalogi, foldery, instrukcje obsługi, zdjęcia urządzeń oraz spis Certyfikowanych Instalatorów MHI.
Ensto zaktualizowało Program Energy Optimizer, poszerzając go o nowe centrale Ensto Enervent. Program w języku polskim jest dostępny na stronie www.enervent.fi . Ponadto do programu Wentyle 6.2 została dodana biblioteka central Pallas. Tym samym w Wentylach znajdują się bazy wszystkich central Ensto Enervent.
Grupa Ekozefir uruchomiła stronę internetową akcji Producenci Dla Nauki, na której zamieszcza bieżące informacje o rozwoju przedsięwzięcia. Można się z niej dowiedzieć więcej o producentach przyjaznych nauce oraz o uczelniach, które chcą przekazywać praktyczną wiedzę swoim studentom.
Istpol na stronie internetowej http://www.istpol.pl/ helios/, w menu bocznym udostępnia nową zakładkę „Program doboru” uruchamiająca narzędzie HeliosSelect pozwalające szybko i bezbłędnie dobrać wentylatory firmy Helios. W zakładce Download/Katalogi_oprogramowanie jest już dostępny najnowszy katalog systemów z odzyskiem ciepła „Nowa generacja Helios KWLR”.

• Dodano: 31 marca 2015
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja