Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z marca i kwietnia 2015 roku

Najważniejsze wydarzenia z marca i kwietnia 2015 roku
Action Energy na mocy zawartego porozumienia zostało oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem marki AUX w Polsce. W ofercie produktowej można znaleźć jednostki naścienne, kasetonowe oraz kompleksowe rozwiązania VRF.
Aircon odświeżył swoją identyfikację. Nowe logo nawiązuje kolorystycznie i wizualnie do poprzedniej wersji, ale dzięki modyfikacjom nabrało nowego i profesjonalnego charakteru.
Ashrae I Iaqa połączyły się. Konsolidacja została zatwierdzona przez rady dyrektorów obu organizacji. IAQA stała się częścią organizacji ASHRAE przy zachowaniu własnej marki. Konsolidacja uznano za bardzo korzystną dla obu podmiotów, ponieważ. dzięki niej poszerzy się i wzmocni zakres oferowanych usług. Siedziba IAQA została przeniesiony z Rockville do Atlanty.
Daikin otrzymał dla swoich urządzeń kolejne certyfikaty wysokiej jakości i wydajności Eurovent. Są to zarówno urządzenia przeznaczone do domów takie jak systemy Split, jak i agregaty do zastosowań komercyjnych Sky Air i VRV.
Darco w marcu gościło Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Po prezentacji historii firmy, wizycie w halach produkcyjnych i pokazie najnowszych wyrobów była okazja do porozmawiania m.in. o sytuacji gospodarczej regionu oraz dalszych kierunkach rozwoju.
Grupa Klima-Therm wzięła udział w „Inżynierskich Targach Pracy” organizowanych na Politechnikach Gdańskiej oraz Warszawskiej.
Klimor do swojej listy referencyjnej dopisał m.in.: Centrum Medyczne Profamilia w Łodzi, Stadion Miejski w Bielsku-Białej, salon samochodowy BMW w Warszawie, zakład Delphi w Błoniu, halę produkcyjną Danfoss w Chwaszczynie oraz Gdyńską Szkołę Filmową.
Mitsubishi Electric uruchomiło własne Centrum szkoleniowe. Znajduje się ono na parterze budynku Łopuszańska Business Park w Warszawie (ul. Łopuszańska 38b). W tym samym obiekcie mieści się również siedziba główna Oddziału Polskiego Mitsubishi Electric (LES). Prowadzone szkolenia dotyczyć będą wszystkich produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę zarówno z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, jak i ogrzewnictwa.
Panasonic zmienił zasady udzielania gwarancji na swoje produkty. Od 1 kwietnia tylko firmy mające akredytację Panasonic mogą oferować gwarancję producenta na jego urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła. Dotychczas do Programu Akredytacji, który został uruchomiony w sierpniu ubiegłego roku, dołączyło już ponad 220 instalatorów i specjalistów z branży reprezentujących łącznie 136 firm.
Wienkra uruchomiła w swojej siedzibie w Krakowie na ulicy Kotlarskiej 34 nowe Centrum szkoleniowe z salą konferencyjno-szkoleniową oraz salą pokazową, w której zostały zainstalowane urządzenia i systemy klimatyzacyjne.
VBV Engineering – w największej placówce medycznej na Łotwie, Klinicznym Szpitalu Uniwersyteckim w Rydze, w trakcie modernizacji zamontowano instalację uzdatniania powietrza centrale klimatyzacyjne firmy VBW.Aircalo wprowadziło nowy design obudowy klimakonwektorów gabinetowych Borneo. Ponadto zakres dostaw został poszerzony o klimakonwektory kasetonowe Bali z 4-stronnym nawiewem z panelem 600 × 600 mm oraz 900 × 900 mm. Kasety dostępne są wyłącznie z silnikiem wentylatora typu EC (komutowanym elektronicznie).
Aircon – Generalny Przedstawiciel marki MDV w Polsce, zaprezentował nową ofertę urządzeń. Zostały one podzielone na serie: Split, Multi, Offi ce oraz VRF.
Bartosz wprowadził do oferty nowy typoszereg central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła VENA Optima. Grupa urządzeń poszerzyła się o centrale o wydajności 600, 900 oraz 1200 m3/h . Dodatkowo do produkcji firma wprowadziła centrale w wykonaniu podwieszanym – VENA Optima VOV.
K-Flex Polska poszerza swoją ofertę biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Do oferowanej maty do kanałów wentylacyjnych 3M™ FIRE BARRIER DUCT WRAP 615+, dołączyły: masy uszczelniające 3M™ IC 15WB+, silikon przeciwpożarowy 3M™ 3000 WT oraz zaprawa K-FLEX FIRE MORTAR, opaska ognioochronna K-FLEX FIRE WRAP oraz masa uszczelniająca K-FLEX FIRE ACRYL.
Nabilaton poszerzył swoją ofertę o kolejne produkty marki Midea – pompy ciepła powietrze-woda oraz pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie technologii inwerterowej w pompach M-Thermal umożliwia automatyczną regulację obciążenia urządzeń zgodnie z zapotrzebowaniem. Pozwala to osiągnąć wysokie parametry według klasyfikacji energooszczędności. pompy ciepła Midea mogą stanowić jedyne źródło ciepła w domu.
Jeven poszerzył swoją ofertę urządzeń stosowanych w wentylacji profesjonalnych kuchni gastronomicznych, wprowadzając nowe produkty − nawiewniki szczelinowe (SLA) oraz nawiewniki wyporowe przeznaczone do montażu sufitowego (JRS) lub podłogowego przy ścianie (JHP). Wyporowe nawiewniki JRS i JHP dostarczają powietrze z małą prędkością i równomiernie na całej powierzchni wypływu dzięki specjalnej konstrukcji deflektorów wewnątrz nawiewnika. Nawiewniki mogą być wykonane zarówno z blachy ocynkowanej lakierowanej na dowolny kolor, jak i z blachy nierdzewnej.
Panasonic zaprezentował odświeżoną serię klimakonwektorów Aquarea Air do zastosowań z pompami ciepła Aquarea. Charakteryzują się one wyższą wydajnością grzewczą od standardowych grzejników, a dzięki wbudowanemu wentylatorowi mogą zapewniać także skuteczne chłodzenie. Należą do najcieńszych tego typu urządzeń na rynku.
Smay wprowadziła nowe produkty własnej konstrukcji − serię ABSOLUT dedykowaną pomieszczeniom czystym oraz serię ŻUBR Zasilacze Urządzeń Pożarowych.
Internet
Aircon uruchomił nową stronę internetową, na której można znaleźć informacje o firmie, oferowanych produktach, dokumentację i aktualności. Serwis ma nową szatę graficzną, jest prosty w obsłudze i zawiera pełen zakres wiedzy technicznej.
Bartosz ma nową stronę www.bartosz.com.pl. Ma ona nową szatę graficzną, umożliwia szybszy dostęp do informacji o produktach, które są prezentowane w nowoczesny, interaktywny sposób. Strona jest dostępna również w angielskiej wersji językowej.
Lindab zaprezentował podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie najnowszą wersję platformy internetowej LindQST. Aktualna wersja do doboru nawiewników, belek chłodzących ma również rozbudowane funkcje umożliwiające przeprowadzanie symulacji warunków w pomieszczeniu – łącznie z animacją rozpływu powietrza z nawiewników. Platforma LindQST stanowi pełną bazę dokumentacji produktowych takich jak karty katalogowe, instrukcje obsługi i montażu.
Panasonic, podczas Mobile World Congress w Barcelonie, przedstawił Climate Smart Cloud – rozwiązanie dla branży klimatyzacyjnej wykorzystujące technologie łączności M2M oraz usługi kompatybilne z „Internetem rzeczy” (IoT). System przeznaczony jest do sterowania, monitorowania i zarządzania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi w ramach jednej lub kilku instalacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.Klima-Therm z początkiem kwietnia opublikował nowy cennik klimatyzatorów Split i Multi Split FUJITSU oraz systemów wentylacyjnych KLIMA-THERM. Na uwagę zasługują promocyjne ceny energooszczędnych pomp ciepła Waterstage FUJITSU.
Mitsubishi Electric ma nowy katalog „Oferta klimatyzacji i wentylacji 2015/2016”. Poza opisem i parametrami urządzeń zawiera on rownież szereg informacji dotyczących innowacyjnych rozwiązań zastosowanych we wprowadzanych na rynek produktach. Katalog został przygotowany w wersji drukowanej, zawierającej ceny produktow oraz w wersji on-line – do pobrania ze strony www.mitsubishi-les.pl – zakładka Centrum pobierania.
Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki opublikowało darmową aplikację. Zawiera ona tekst jednolity ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku w dwóch wersjach: PB2013: stan prawny na dzień 31 grudnia 2013 r. oraz PB2014: stan prawny na dzień 31 grudnia 2014 r. +przepisy, które weszły w życie 9 marca 2015 r. na podstawie ustawy o charakterystyce energetycznej. Aplikacja umożliwia pracę w trybie offline.
Wolf opublikował nowy cennik urządzeń obowiązujący w 2015 roku. Znalazły się w nim również systemy wentylacji budynków CWL Excellent. Cennik można pobrać ze strony www.wolf-polska.pl.

• Dodano: 29 maja 2015
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja