Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z maja i czerwca 2015 roku

Najważniejsze wydarzenia z maja i czerwca 2015 roku
Aircalo otrzymało licencję na używanie znaku eu.bac (European Building Automation and Control Association) dla sterowania AMEC1000 odpowiedzialnego za regulację i zarządzanie systemami i układami fancoili.
Alfaco Polska dołączył do grona oficjalnych dystrybutorów Mitsubishi Electric Europe B.V. Od czerwca Alfaco Polska stało się autoryzowanym dystrybutorem na Polskę urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych tej firmy. 
Frapol jest dostawcą 12 urządzeń klimatyzacyjno- wentylacyjnych do Cinema City w centrum Atrium Felicity w Lublinie. W kwietniu dostarczył 12 central nawiewno-wywiewnych o łącznym wydatku powietrza nawiewanego 106 990 m3/h. Firma jest także dostawcą central wentylacyjno-klimatyzacyjnych do Warsaw Spire w Warszawie. W kolejnym etapie dostarczano 16 central podwieszanych MINI o łącznym wydatku 48 000 m3/h. 
Grodno, sieć hurtowni elektrotechnicznych i oświetleniowych, a od 2015 r. również dystrybutor urządzeń klimatyzacyjnych YORK, pod koniec kwietnia br. sprzedało 1,2 mln akcji w drodze subskrypcji prywatnej i pozyskało 4,8 mln zł na dalszy rozwój. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój firmy, w tym rozbudowę oferty produktowej i powiększenie sieci sprzedaży. Spółka podtrzymuje również plany przejścia na GPW.
Harmann Polska przeprowadził w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu cykl spotkań aboutAIR skierowanych do inżynierów, techników, praktyków i pasjonatów wentylacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel „Wentylacja bytowa w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym SENSOVENT I LIMODOR” oraz kolejny „Wentylacja z odzyskiem ciepła w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym REQURA”. Szkolenie zakończono blokiem „Wentylacja oddymiająca”. 
HTS jest bezpośrednim oficjalnym dystrybutorem klimatyzatorów LG, które zamierza sprzedawać w całej Polsce. Najczęściej kupowane klimatyzatory pokojowe (Basic, Prestige, ARTCOOL), kasetonowe, kanałowe i multi są dostępne bezpośrednio z magazynu bez wcześniejszego zamawiania. Na mniej popularne klimatyzatory trzeba czekać do 48 godz. A realizacja zamówień nietypowych (jeśli będzie konieczność sprowadzenia urządzenia z Holandii) może potrwać maksymalnie do 6 dni.
Karpol dokonał zmian personalnych. Pod koniec maja pracownicy działu marketingu i sprzedaży Piotr Klimek, Piotr Górzny i Krzysztof Zaręba zakończyli pracę w firmie. Nowym dyrektorem działu został Mariusz Sobieski. 
Klimaoprema, chorwacki producent urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych, obchodzi w tym roku 40-lecie działalności. Jest stabilną firmą produkcyjną, odgrywającą znaczącą rolę na rynku europejskim i światowym. W Polsce działa biuro handlowe w Pułtusku.
Lindab przejął firmę IMP Klima − wiodącego europejskiego dostawcę zintegrowanych rozwiązań technologicznych systemów klimatyzacji i wentylacji. Siedziba główna IPM Klima oraz centrum badań i rozwoju znajdują się na Słowenii, zakłady produkcyjne zlokalizowane są na Słowenii, w Bośni i Hercegowinie. Firma IPM Klima do roku 2015 miała przedstawicielstwo w Polsce.
Smay dostarczył do centrum handlowego Ogrody w Elblągu system Safety CarPark do garażu zamkniętego jednokondygnacyjnego oraz system Safety Way stanowiący zabezpieczenie pionowych drog ewakuacyjnych. W skład systemu weszło 7 urządzeń napowietrzających iSWAY-FC z pełną automatyką. W pomieszczeniach technicznych przyległych do hali garażowej firma zamontowała dwa wentylatory o wydajności 75000 m3/h. Dostarczono 38 wentylatorów osiowych do oddymiania pasaży w galerii. Firma przeprowadziła próby dymowe na gorąco.
Spółka Grodno wypłaciła dywidendę dla akcjonariuszy za rok obrotowy 2013/2014 w kwocie 984 tys. zł, co daje 8 groszy na akcję.
Systemair AB, z siedzibą w Szwecji, powołał Rolanda Kaspera na stanowisko dyrektora zarządzającego i prezesa Grupy Systemair. Roland Kasper w Systemair pracuje od 2007 r., od 2011 r. jest członkiem zarządu oraz dyrektorem marketingu, jest także członkiem zarządu wielu spółek zależnych Systemair. 
Wolf GmbH przejął chorwacką firmę Pro-Klima – działającego od 1967 roku producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych zarówno w obiektach komercyjnych, jak i w budownictwie mieszkaniowym. Dorobek Pro-Klima stanowi dla Wolfa uzupełnienie aktualnej oferty. Mocne strony Pro-Klima zostaną wykorzystane w celu wzmocnienia pozycji rynkowej firmy Wolf w przypisanym jej sektorze działalności. Nie wpłynie to na funkcjonowanie w Polsce firmy Klimaoprema – przedstawiciela firmy Pro-Klima.
 
 
Action Energy, wyłączny dystrybutor marki AUX w Polsce, ma od maja w sprzedaży pełną kolekcję klimatyzatorów AUX, w tym klimatyzatory split AUX Libery.
Aircon, przedstawiciel marki MDV, ma w ofercie nowe klimatyzatory serii Toscana. Urządzenia charakteryzują się ekonomiczną pracą, szybkim chłodzeniem i grzaniem, funkcją pracy awaryjnej oraz detekcją wycieku czynnika.
Alnor ma w ofercie nowe zawory teleskopowe ELZ przeznaczone do nawiewania świeżego powietrza. Zawory mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz w budynkach wielorodzinnych. Firma ma też nowość – powietrzne nagrzewnice wodne i elektryczne.
MCS Central Europe, producent nagrzewnic oraz dostawca osuszaczy, oferuje wiele wentylatorów przenośnych Master. Urządzenia mają regulowany strumień nadmuchu, rotację 360 st. i mogą być podwieszane.
Nabilaton poszerzył ofertę o kolejne produkty marki Midea – pompy ciepła powietrze-woda oraz pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie technologii inwerterowej w pompach Midea umożliwia automatyczną regulację obciążenia urządzeń zgodnie z zapotrzebowaniem.
Wolf oferuje nowe wysokoefektywne pompy ciepła solankowo- wodne BWS-1 oraz powietrzno-wodne BWL-1. Pompy, obok wysokiej efektywności energetycznej, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, niskim poziomem emisji dźwięków oraz łatwym montażem i przyjazną obsługą. Firma poszerzyła ofertę o pompy ciepła marki Rickenbacher. Są to urządzenia, które mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych i obiektach użytkowych.
Zymetric ma w swojej ofercie klimatyzator Midea Serii Premier. Najważniejsze cechy urządzenia: nawiew powietrza 3d, inteligentny czujnik ruchu, energooszczędność (klasa A++), filtry wysokiej gęstości, jonizator powietrza i followme – czujnik pomiaru temperatury w pilocie. 
Refsystem poszerzył swoją ofertę o kolejne systemy marki Haier MRV. Oprócz MRV III-S i MRV III-C pojawiły się MRV IV-C, MRV III-RC (system 3-rurowy , który pozwala jednocześnie na chłodzenie i grzanie), MRV W (wykorzystuje wodę jako źródło chłodzenia lub ogrzewania), MRV AHU oraz EASY MRV KIT.
 
Grupa Klima-Therm wdrożyła nową wersję strony internetowej. Pod istniejącym adresem www.ktg.pl prezentowane są informacje dotyczące podmiotów skupionych wokół Grupy Kapitałowej KLIMA-THERM w Polsce, Szwecji, Finlandii oraz w Estonii, na Litwie i Łotwie. Witryna zawiera przegląd wszystkich brandów produktowych w ramach portfolio rozwiązań klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oferowanych przez Grupę, na czele z flagowymi markami urządzeń tj. FUJITSU, KLIMOR oraz CLINT. Stronę wzbogaca materiał filmowy oraz baza najważniejszych publikacji.
 
Action Energy oferuje nowy katalog „Akcesoria – Klimatyzacja 2015” zawierający aktualny cennik urządzeń klimatyzacyjnych. Firma ma także nowy katalog klimatyzatorów pokojowych LG. Katalog zawiera opisy modeli: ArtCool Stylist, Prestiże, ArtCool Slim, ArtCool Mirror, Deluxe Sirius, Standard, Basic.
Alnor ma dostępną nową wersję katalogu technicznego Alnor 5.0, a w nim m.in.: wentylacja z blachy kwasoodpornej, aluminiowej, miedzianej – wytyczne, grubości średnic, sposób wykonania – uaktualnione karty produktów, nowe produkty, wyniki badań akustycznych tłumików wentylacyjnych czy badania obciążeń elementów montażowych.
Ventia oferuje nowy katalog central wentylacyjnych komfovent: ponad 150 stron treści, typoszeregi central wentylacyjnych Domekt, Kompakt, Verso i Klasik. Dostępnych jest wiele danych i rysunków technicznych wspierających poprawny dobór urządzenia. Do tego informacje o nowościach i na temat systemów sterowania.
Wienkra opracowała nowy cennik urządzeń klimatyzacyjnych LG, Toshiba, Gree, Mitsubishi Electric i Carrier.
odpowiedzialna za doradztwo techniczne, ofertowanie ialfaco.pl
 

• Dodano: 30 lipca 2015
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja