Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z września i października 2015 roku

Najważniejsze wydarzenia z września i października 2015 roku
Alfaco w październiku po raz kolejny zorganizowało 1tool event. Tym razem uczestnicy polecieli do Włoch, gdzie odbyli szkolenia z zakresu produktów Carel oraz zwiedzili fabrykę.
FG Poland, spółka akcyjna należąca do grupy kapitałowej KLIMA-THERM, w październiku przejęła spółkę Euro-Clima. Dotychczasowe relacje biznesowe z Euro-Climy przejmuje w całości FG Poland. Pracami FG Poland pokieruje Wojciech Białas (jako prezes zarządu), a stanowisko wiceprezesa zarządu obejmie Dariusz Wójcik. Wojciech Białas deklaruje, że FG Poland będzie w bardziej efektywny sposób świadczyć usługi znane z portfolio Euro-Climy.
Grodno, sieć hurtowni artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, a od 2015 roku dystrybutor urządzeń klimatyzacyjnych York, zadebiutowało na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Debiutowi nie towarzyszyła emisja akcji.
Johnson Controls i Hitachi ogłosiły globalne porozumienie i rozpoczęły wspólne działania pod nazwą Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning. Chcą dostarczać pełen zakresu produktów i technologii klimatyzacyjnych. Jak zaznacza Franz Cerwinka, dyrektor generalny Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning, linie produktów obu firm pasują do siebie.
Klimat Pro wydał nowy Katalog produktów – edycja 2015. Wydanie zawiera ofertę produktów z wentylacji i oddymiania z uwzględnieniem wszystkich nowości, w tym produktów preizolowanych oraz spawanych. Katalog dostępny jest na stronie: www.klimat-pro.pl.
Klimat Solec wykonał systemy instalacji sanitarnych na dworcu Łódź Fabryczna, największym obiekcie multimedialnym w tej części Europy. Inwestycja warta jest ponad 1,75 mld zł. Firmie Klimat Solec powierzono wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej oddymiającej oraz instalacji bytowej. Zainstalowano 18 453,80 m2 kanałów wentylacyjnych, 1496 sztuk kratek, w tym kanały i kształtki oddymiające w systemie kZO produkcji Klimat Pro. Poza tym Klimat Solec zrealizował instalacje klimatyzacji i wentylacji dla firmy La Lorraine, producenta pieczywa w Polsce, Belgii i Czechach. Prace w obiektach w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadzono z okazji przyjazdu do fabryki belgijskiej pary królewskiej. Całość instalacji zaprojektowano tak, aby jej elementy oraz urządzenia mogły zostać wykorzystane do późniejszej obsługi pomieszczeń technicznych.
KMW Engineering zakończyło projekt obejmujący rozwój produktów i technologii do produkcji elementów wentylacyjnych na potrzeby przemysłu jądrowego i stoczniowego. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa oraz środków własnych. W 2015 r. zakończono realizację systemu wentylacji elektrowni jądrowej Olkiluoto 3 w Finlandii oraz wycieczkowca klasy Oasis, który pod nazwą Harmony of the Seas wypłynie w kwietniu 2016 r. ze stoczni Staint Nazaire (Francja).
Lindab rozszerzył współpracę z Politechniką Warszawską. Wyposażył jedną z sal na Wydziale Inżynierii Środowiska w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Przekazał centralę wentylacyjną smarty 3x v, sterownik flex, komplet kanałów, kształtek i elementów montażowych oraz przepustnice powietrza z siłownikami do zdalnej regulacji instalacji.
Mercor – Dunamenti Tuzvedelem potwierdził spełnienia warunków zawieszających umowę nabycia przez Mercor 100% akcji firmy. W ramach planowanego cross-sellingu Mercor już rozpoczął proces wprowadzania produktów w zakresie wentylacji i oddymiania na rynek węgierski, do oferty Dunamenti Tuzvedelem.
Mitsubishi Electric do swojej fabryki urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła w Szkocji zaprosiło 15 firm, które wzięły udział w programie „Zadbaj o wynik i dołącz do pierwszego składu”. Nagradzano tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki zakupu urządzeńMitsubishi Electric. Dodatkową atrakcją była wizyta na stadionie w Glasgow i kibicowanie polskiej drużynie w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy.
Nortek Global HVAC wchodzi na polski rynek jako Reznor Polska . Reznor to amerykańska firma obecna na światowym rynku od ponad 125 lat. Produkuje urządzenia HVAC, m.in.: nagrzewnice gazowe, nagrzewnice do central, promienniki gazowe, rooftopy, centrale wentylacyjne, kurtyny powietrzne, wentylatory oraz oferuje projekty konkretnych obiektów i dostawę niestandardowych instalacji HVAC. 
RC Polska oraz BSH Technik Polska podjęły uchwałę o połączeniu spółek. Połączenie nastąpiło 6 października w drodze przeniesienia całego majątku spółki RC Polska (spółka przejmowana) na spółkę BSH Technik Polska (spółka przejmująca). Tym samym BSH Technik stała się stroną wszystkich umów pomiędzy klientami, a RC Polska. Wszystkie prawa i zobowiązania RC Polska stały się z dniem połączenia prawami i zobowiązaniami BSH Technik. Skutek ten nastąpił z mocy prawa, bez konieczności zawierania jakichkolwiek aneksów lub dodatkowych porozumień.
Rosenberg Klima Polska wprowadził zmiany w treści ogólnych warunków gwarancji. Przeważająca część oferty produktowej objęta jest trzyletnią ochroną gwarancyjną. Poza tym Rosenberg Klima Polska, w celu ograniczenia formalności i uproszczenia procedur gwarancyjnych, od listopada zniósł wymaganie wypełnienia i dostarczenia protokołu rozruchu dla wentylatorów typu R (z silnikami AC, EC i w wersji przeciwwybuchowej) oraz RS.
Samsung Electronics poinformował na forum Samsung AC Forum 2015 w Korei o wprowadzeniu na rynek nowych urządzeń klimatyzacyjnych Alll Way Cassette, DVM Module Chiller, nowej wersji DVM S 30HP oraz nowego systemu klimatyzacji typu VRF z wydmuchem bocznym DVM S Eco 14HP.
Systemair rozszerzył działalność na terenie wschodniej i południowej Europy. Grupa kupiła kolejne przedsiębiorstwa branżowe w tym regionie. Alitis, dotychczasowy przedstawiciel firmy Systemair na Białoruś i w okręgu kaliningradzkim, będzie teraz firmą w strukturach grupy. Alitis zatrudnia 15 pracowników. W Słowenii Systemair kupił oddział produkujący centrale wentylacyjne od firmy Kolektor Koling. Oddział ma przynosić roczny obrót 3 mln euro. Produkowane są centrale wentylacyjne o wydatku od 500 do 80 tys. m3/h, z możliwością dostosowania ich do potrzeb konkretnego odbiorcy (np. specjalistyczne wykonanie higieniczne).
 
Alnor wzbogacił ofertę o nowe modele wentylatorów dachowych i kanałowych. Dzięki temu można zyskać element wspomagający wentylację naturalną oraz skuteczną wymianę powietrza. 
Danfoss ma w ofercie nowe gruntowe pompy ciepła DHP-M do zastosowań w budownictwie komercyjnym i użyteczności publicznej. Urządzenia mają sprężarkę inwerterową o mocy do 84 kW i charakteryzują się najwyższym współczynnikiem rocznej efektywności (SPF) na rynku, zapewniają ogrzewanie, chłodzenie orazciepłą wodę użytkową i potrafią jednocześnie grzać lub chłodzić.
Mercor rozszerzył ofertę automatyki pożarowej o centrale mcr iXega. Służą one do wykrywania pożaru, inicjują alarm pożarowy oraz sterują urządzeniami sygnalizacyjnymi i wykonawczymi za pomocą modułów rozproszonych, takich jak klapy i zawory przeciwpożarowe, trzymacze drzwiowe itp.
Nabilaton oferuje kurtyny powietrzne Blue King oraz kurtyny powstałe dzięki współpracy z Thermoscreens. Blue King to elektryczne kurtyny przeznaczone do pracy w pomieszczeniach handlowych, działalności komercyjnej, sektora publicznego, przemyśle i chłodniach. Typoszereg Thermoscreen obejmuje urządzenia z nagrzewnicą lub bez niej. Dostępne są wersje do montażu odsłoniętego, w pionie oraz poziomie, lub do zabudowy w stropie podwieszanym.
Schiessl Polska ma nowość – agregaty wielosprężarkowe Rivacold z dwiema lub trzema sprężarkami półhermetycznymi Bitner. Dostępne wersje: Basic, Functional (Basic + dodatkowe wyposażenie), Complete bez obudowy (Functional + dodatkowe wyposażenie), Complete (Functional + dodatkowe wyposażenie), Eco Plus Complete (Complete + dodatkowe wyposażenie).
 
Alfaco uruchomiło nową stronę internetową. Dostępny pod adresem www.alfaco.pl serwis zyskał czytelny layout oraz nowoczesne rozwiązania usprawniające komunikację. Nowa strona powstała w trzech wersjach językowych (PL, EN, RU), pełni funkcję informacyjną i wizerunkową.
Alnor zaktualizował program Wentyle o nowe bazy produktów: rekuperatory wewnątrzścienne HRU-WALL, zawory teleskopowe z izolacją i bez izolacji, nagrzewnice kanałowe wodne HDW i elektryczne HDE, HDE-CO, regulatory zmiennego przepływu RAVAV oraz siłowniki DM-ML.
Klimor do programu doboru central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych Kad – Klimor Air Designer, wprowadził nowatorską funkcjonalność pozwalającą na generowanie rysunków urządzeń w formacie 3D.
Mitsubishi Electric uruchomiło nowy serwis internetowy – www.my-ecodesign.com – poświęcony dyrektywie ErP. W serwisie znajdują się informacje na temat wprowadzonych zmian, jak również wcześniejszych ustaleń dotyczących dyrektywy, jej główne założenia, te już obowiązujące, nowo wprowadzane, jak i przyszłe.
Netklima, dystrybutor urządzeń klimatyzacyjnych Samsung i Panasonic, uruchomił nową stronę internetową, na której można znaleźć informacje o urządzeniach,organizowanych promocjach, pełną dokumentację techniczną oferowanych urządzeń.
Panasonic udostępnił generator etykiet energetycznych (Energy Label Generator), czyli narzędzie online, które pomoże instalatorom w przestrzeganiu zapisów dyrektywy ErP, obowiązującej od września br. Rozwiązanie umożliwia generowanie etykiet z informacją o klasie energetycznej poszczególnych produktów oraz obliczenie efektywności całych systemów.
Rosenberg Klima Polska ma bazę rysunków DWG kurtyn powietrznych Smart. Na potrzeby projektowe systemów instalacyjnych przygotowane zostały uproszczone bloki CAD 2D (dostępne do wszystkich widoków) i modele 3D. Rosenberg Klima Polska zaprasza także do pobrania biblioteki Revit RFA wentylatorów kanałowych typu EKA. Opracowana biblioteka zawiera wszystkie modele typoszeregu. Dostępna jest z poziomu poszczególnych modeli i w dziale „Bloki CAD”.
 

• Dodano: 30 października 2015
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja