Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Najważniejsze wydarzenia z listopada i grudnia 2015 roku

Najważniejsze wydarzenia z listopada i grudnia  2015 roku
Alfaco – HEOS Sistema firmy CAREL otrzymało prestiżową nagrodę 2016 AHR Expo Innovation Award w kategorii chłodnictwo. W konkursie wytypowano najbardziej kreatywne, efektywne, innowacyjne produkty i technologie na rynku HVACR. 
Iglotech zaprosił najlepszych handlowców i klientów na mecz Bayernu Monachium. W nagrodę za osiągnięcia oraz najlepsze wyniki sprzedażowe laureaci konkursu firmowego, czyli najlepsi handlowcy i klienci (Fuji Electric, Iglotech) wzięli udział w meczu FC Bayern Munchen – VtB Stuttgart. KLIMANOVUM od grudnia jest dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych marki Haier na terenie województwa łódzkiego.
Klima-Therm otrzymał godło „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Firma wzięła udział w niezależnym badaniu opinii pracowniczej przeprowadzonym przez Obserwatorium Zarządzania w ramach konkursu „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Wyniki ankiety, w której wzięło udział blisko 85% pracowników KLIMA-THERM, przyczyniły się do nadania firmie prestiżowego godła „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Uroczystość wręczenia statuetek laureatom konkursu odbyła się 14 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
Smay dokonał zmian w składzie zarządu. Nowym prezesem jest dotychczasowy wiceprezes Michał Maj. Do zarządu wszedł również Jarosław Wiche dyrektor działu technicznego i rozwoju, zajmując stanowisko wiceprezesa zarządu, natomiast funkcję prokurenta pełni Marzena Maj, dyrektor handlowa firmy. Założyciel i wieloletni prezes Marek Maj zrezygnował z funkcji prezesa, ale nadal pozostanie związany z firmą.
Vbw Engineering przeprowadził 17–18 grudnia w kurorcie Lapota sympozjum naukowo-techniczne dla gruzińskich specjalistów z branży klimatyzacji. Tematem wykładów były najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane przez VBW Engineering w produkcji central klimatyzacyjnych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły niestandardowe rozwiązania technologiczne zapewniające warunki w obiektach, w których nie można zastosować ogólnie dostępnych na rynku central klimatyzacyjnych. Zaproszonym przedstawiono też oddane w ostatnim czasie do użytku obiekty z centralami klimatyzacyjnymi wyprodukowanymi przez VBW Engineering.
Ventia – grupa produktów marki Havaco Flexo System otrzymała atest higieniczny PZH. Havaco Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza do domów oraz apartamentów, dedykowane do współpracy zarówno z centralami rekuperacyjnymi Komfovent, jak i innymi rekuperatorami.
 
Panasonic uzupełnił ofertę pomp ciepła powietrze-woda Aquarea o jednostki generacji G typu monoblok. W skład nowej linii wchodzą modele o mocy od 5 do 16 kW, które mogą być instalowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Urządzenia oprócz wysokiej wydajności wyróżnia łatwa instalacja, a także nowe funkcje zdalnego sterowania.
Produal ma w ofercie nowy kanałowy czujnik dymu KRM Czujnik jest przeznaczony do wykrywania dymu w kanałach wentylacyjnych, np. w budynkach bez automatycznych systemów przeciwpożarowych i czujników dymu w pokojach. Czujnik jest wyposażony w dynamiczną sondę pomiarową, dzięki czemu sonda o minimalnej długości 16 cm pracuje poprawnie zarówno w dużych, jak i małych kanałach (maks. 3 m i min. 10 cm średnicy). Czujnik reaguje także na zimny dym.
Rosenberg Klima Polska uruchomił nowe dziewiąte biuro w Polsce, zlokalizowane w Bydgoszczy. Dane kontaktowe: ul. Gdańska 123 lok. 2, 85–022 Bydgoszcz, bydgoszcz@ rosenberg.pl. Opiekę nad oddziałem sprawuje Kasper Kowalski. Poza tym w październiku firma otworzyła oddział w Krakowie przy ul. Królewskiej 65A/1, 30–081 Kraków. Opiekę nad oddziałem sprawuje Krzysztof Wojtyczka.
Samsung Electronics poinformował na forum Samsung AC Forum 2015 w Korei o wprowadzeniu na rynek nowych urządzeń klimatyzacyjnych Alll Way Cassette, DVM Module Chiller, nowej wersji DVM S 30HP oraz nowego systemu klimatyzacji typu VRF z wydmuchem bocznym DVM S Eco 14HP. Wszystkie te urządzenia zmienią branżę klimatyzacyjną poprzez podniesienie parametrów efektywności energetycznej i wydajności.
 
 
Berlinerluft. zmienił i rozbudował swoją stronę internetową. Pod adresem www.berlinerluft.pl i www.berlinerluft.com firma prezentuje swoją obszerną gamę produktów z branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w sposób bardziej przejrzysty. Strona ma nowoczesny design stawiający na silną prezentację produktu oraz marki, uproszczoną nawigację oraz zoptymalizowane wyszukiwanie produktów oraz kontaktów. Przeprowadzona modernizacja ułatwia dostęp do strony za pomocą smartfonów i tabletów. Wszystkie informacje są dostępne również w języku niemieckim i angielskim.
 

• Dodano: 04 stycznia 2016
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja