Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Nagrody PASCAL 2018

Nagrody PASCAL 2018
W tym roku spośród 12 nominowanych projektów Kapituła wyłoniła trzech laureatów, przyznając im równorzędne Nagrody Główne. Po raz drugi zostały przyznane także Wyróżnienia dla projektów, które charakteryzują się szczególnymi walorami inżynierskimi. 
 
Kapituła po analizie przesłanych zgłoszeń postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody następującym projektom:
         • Budynek biurowo-handlowo-usługowy BAŁTYK opracowany przez firmę TERMO STUDIO - za rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji w budynku, w którym pomimo ograniczeń architektoniczno-konstrukcyjnych udało się  spełnić wysokie wymagania środowiska wewnętrznego przy racjonalnym zużyciu energii, co zaowocowało uzyskaniem najwyższej oceny certyfikatu budownictwa zrównoważonego.
          • Budynek usługowo-biurowy ZA BRAMKĄ opracowany przez firmę PERFECTA - za umiejętną realizację systemów wentylacji i klimatyzacji zapewniających dużą elastyczność i możliwość rozbudowy przy jednoczesnym spełnieniu wymagań klasy A dla budynków biurowych i niskich kosztów eksploatacyjnych.
          • Centrum Dystrybucji Leków opracowany przez firmę POL-CON CONSULTING - za komfortowy, a zarazem zrównoważony, wykorzystujący odnawialne źródła energii efektywny system wentylacji i klimatyzacji w budynku łączącym funkcje biurowe z magazynowymi.


Kapituła przyznała cztery wyróżnienia:
          • Budynek biurowy ETHOS opracowany przez firmę BURO HAPPOLD POLSKA - za zapewnienie wysokich parametrów komfortu użytkownikom i zastosowanie efektywnych energetycznie rozwiązań instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w projekcie podlegającego gruntownej modernizacji budynku biurowego.
          • Budynek biurowy ARTICO opracowany przez firmę OVE ARUP & PARTNERS INTERNATIONAL LTD - za potwierdzone licznymi symulacjami rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji zapewniających wysoki poziom środowiska wewnętrznego i niestandardowo niski poziom zużycia energii w zrównoważonym, nowoczesnym budynku biurowym.
          • ASTRUM BUSINESS PARK opracowany przez firmę PROCHEM - za potwierdzone certyfikacją zrównoważonego budownictwa rozwiązanie systemu wentylacji i klimatyzacji, w którym zapewniono użytkownikom podwyższony komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach przy racjonalnym koszcie energetycznym.
          • Centrum biurowo-konferencyjne PRZYSTANEK MBANK opracowane przez firmę WSP Polska - za zoptymalizowany i energooszczędny łączący spełnienie wymagań technologicznych i wysokiego komfortu użytkowników system wentylacji i klimatyzacji w nowoczesnych przestrzeniach biurowych.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 

• Dodano: 07 marca 2018
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja