Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Stowarzyszenie na targach Murator Expo 2002

W dniach 23 - 26 maja w Warszawie odbyły się targi budowlano-instalacyjne Murator Expo 2002. Stowarzyszenie Polska Wentylacja zorganizowało własne stoisko, w którym specjaliści z zakresu wentylacji udzielali porad i prezentowali rozwiązania pozwalające zapewnić skuteczna wentylację.
W ciągu czterech dni nasze stoisko odwiedziło wiele osób poszukujących informacji o nowych technologiach, oczekujących pomocy w rozwiązaniu problemów z wentylacją we własnych domach, a także architekci i projektanci instalacji.
Wśród najczęściej zadawanych pytań znalazły się wątpliwości związane z niewłaściwym działaniem wentylacji grawitacyjnej, z reguły wynikające z nadmiernej szczelności okien lub nieskutecznego działania przewodów wentylacyjnych.
Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzały możliwości zainstalowania wentylacji mechanicznej, szczególnie umożliwiającej odzyskiwanie ciepła. Choć zdecydowana większość pytających o wentylację mechaniczną była świadoma jej zalet, najczęściej zdarzało się, że poszukiwano rozwiązań na etapie wykańczania budynku. Inwestorzy z reguły wyrażali zdziwienie i rozczarowanie jakością projektów architektoniczno-budowlanych, które nie przewidują zastosowania wentylacji innej niż grawitacyjna. Dzięki konsultacji ze specjalistami od wentylacji udało się im podjąć decyzje o drobnych zmianach już na etapie projektów, co ułatwi realizację wentylacji mechanicznej bez późniejszych zbędnych przeróbek w budynku.
fot. Rafał Finster

Dziękujemy wszystkim Gościom za odwiedzenie naszego stoiska.

W przygotowaniu stoiska Stowarzyszenia pomogły wspierające nas firmy: Alnor Systemy Wentylacyjne, aereco wentylacja, Bursa, Darco Technika Kominowa i Wentylacyjna, Mercor, Panol, Venture Industries.

Porad udzielali: Paweł Kuleta (aereco wentylacja), Tomasz Heppner (Bursa), Łukasz Sosin (Darco), Rafał Rosiński (Mercor), Sławomir Białokozowicz (Panol)
Dziękujemy za pomoc.

• Dodano: 27 maja 2002
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja