Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

Nowa firma w Stowarzyszeniu - Rehau Sp. z o.o.

Nowa firma w Stowarzyszeniu - Rehau Sp. z o.o.


Do Stowarzyszenia Polska Wentylacja dołączyła firma REHAU, która, jako marka premium w dziedzinie rozwiązań wykorzystujących polimery, jest wiodącym na rynkach światowych dostawcą produktów i systemów dla budownictwa, motoryzacji i przemysłu. Dzięki swojej innowacyjności, szerokiej specjalizacji i efektywności wynikającej z połączenia obu tych cech, nowoczesne i profesjonalnie zarządzane przedsiębiorstwo rodzinne jest wyjątkiem w przemyśle tworzyw sztucznych. Dzisiaj na sukces i rozwój firmy REHAU pracuje około 15 000 osób na całym świecie.
Więcej informacji o firmie na www.rehau.pl
 

O przystąpieniu do SPW mówi Jakub Koczorowski, przedstawiciel firmy REHAU:

Firma REHAU rozpoczęła swoją aktywność w branży wentylacyjnej na początku 2004 roku, kiedy to premierę miał system gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC) AWADUKT Thermo podczas targów Instalacje. Dzięki ciągłym udoskonaleniom produktów i nieustannemu rozwojowi staliśmy się niekwestionowanym liderem wśród dostawców GPWC w Polsce. Jesteśmy w stanie obsłużyć prawie każdą inwestycję, poczynając od domków jednorodzinnych, przez budynki wielorodzinne, po obiekty wielkokubaturowe. Z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i GPWC firmy REHAU korzystają tysiące polskich rodzin, zapewniając sobie wyższy komfort mieszkania, świeże i higieniczne powietrze w pomieszczeniach, obniżenie kosztów ogrzewania domu oraz naturalną, darmową klimatyzację latem. Te zalety skłoniły również wielu inwestorów instytucjonalnych do zastosowania systemu GPWC firmy REHAU, wśród nich można wymienić: szkoły, przedszkola, szpitale, supermarkety, galerie handlowe, salony motoryzacyjne, banki, hotele, restauracje, biurowce, stacje benzynowe, hale produkcyjne i logistyczne. U podstaw decyzji o przystąpieniu do Stowarzyszenia Polska Wentylacja leżały głównie kwestie propagowania i promocji dobrych praktyk montażowych. Ważnym elementem zdrowo funkcjonującego rynku są standardy i wytyczne, które wymuszają na firmach wykonawczych zachowanie odpowiedniego poziomu wykonywania prac. Stają się również podstawowym orężem w rękach inwestorów przy weryfikowaniu jakości montażu i w przypadku ewentualnych postępowań reklamacyjnych. Niestety polskie ustawodawstwo nie jest w tej materii zbyt dynamiczne i nie nadąża za nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego pokładamy wiele nadziei w działalności SPW jako instytucji kreującej, promującej i wreszcie forsującej na szczeblu ministerialnym tego typu działania prawno-organizacyjne. Ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie systemu standaryzacji i certyfikacji firm wykonawczych w zakresie wentylacji mechanicznej z GPWC, co stworzyłoby bazę solidnych, rzetelnych i godnych polecenia wykonawców.


• Dodano: 06 czerwca 2011
wszystkie aktualności

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja