Polnisch Lüftung Association L'Association Ventilation Polonaise Polish Ventilation Association Zaloguj się / Zarejestruj Profil członka SPW Profil profesjonalny Profil popularny

Przeglądasz profil popularny

PASCAL 2017 - Nagroda Branżowa Stowarzyszenia Polska Wentylacja

Drukuj Powrót

Stowarzyszenie Polska Wentylacja przyznaje od 2015 roku nagrody branżowe PASCAL. Nagrody są przyznawane wiodącym biurom projektów  realizującym instalacje wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia budynków.
Ideą Nagród PASCAL jest promowanie myśli inżynierskiej, wskazywanie dobrych wzorów, uhonorowanie osób i firm będących autorami instalacji za wyróżniające się koncepcje inżynierskie oraz rzetelność zawodową.
Ideą Nagród PASCAL jest również podkreślenie roli inżynierów branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w procesie projektowym i ich wkładu w dzieło budowlane. Powołana przez Stowarzyszenie Kapituła Nagród wyłania laureatów, którzy są honorowani specjalnymi statuetkami. W skład kapituły wchodzą: dr inż. Leszek Targowski, dr inż. Piotr Bartkiewicz i dr inż. Tomasz Klinke - doświadczeni i szanowani specjaliści branżowi, profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kapituła ocenia walory koncepcji  projektowych, w szczególności rozwiązania wpływające na racjonalne użytkowanie energii komfort użytkowania budynków.

W roku 2017 odbyła się trzecia edycja Nagród PASCAL. Do ścisłego finału trafiło 12 biur projektów. Podobnie jak w ubiegłym roku przyznano trzy równorzędne nagrody. Wszyscy trafiający do finału otrzymali tytuł Nominacja do nagrody PASCAL 2017. W tym roku po raz pierwszy Kapituła przyznała także cztery wyróżnienia.


Po przeprowadzeniu wstępnej analizy zgłoszonych projektów, Kapituła nominowała do Nagrody Pascal 2017 obiekty:
(kolejność alfabetyczna według nazw biur projektowych)
 • ATRIUM 2 - BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o.
 • HALA KOSZYKI - BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o.
 • Q22 - BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o.
 • PRIME CORPORATE CENTER - EPSTEIN  Sp. z o.o.
 • MIĘDZYNARODOWY PORT LOTNICZY KRAKÓW-BALICE - INSTALATOR Sp. z o.o.
 • CENTRUM SPOTKANIA KULTUR - MERCURY ENGINEERING POLSKA Sp. z o.o.
 • HALA PRODUKCJI CZĘŚCI DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO- MK INŻYNIERIA Sp. z o. o.
 • BUDYNEK BIUROWO-USŁUGOWY AXIS - OVE ARUP & PARTNERS INTERNATIONAL Ltd Sp. z o.o.
 • WARSAW SPIRE - POL-CON CONSULTING Sp. z o.o.
 • CENTRUM BADAWCZE POLSKIEGO INTERNETU OPTYCZNEGO - QUMAK SA
 • GDAŃSKI BUSINESS CENTER Etap II Budynki C i D- SINAP Sp. z o.o.
 • PARK ROZWOJU Etap II- WSP POLSKA Sp. z o.o.
Po zapoznaniu się z Kwestionariuszami zgłoszeniowymi i analizie przekazanych informacji, sformułowano i przesłano do projektantów pytania uzupełniające.

Na podstawie analizy zgłoszonych projektów oraz po zebraniu informacji uzupełniających Kapituła Nagrody Pascal 2017 pragnie podkreślić wysoki poziom prac zgłoszonych do bieżącej edycji Nagrody Pascal. Przesłane projekty znakomicie wpisywały się w zakładany cel Nagrody, wskazując na możliwość wykorzystania w aktualnych pracach projektowych znacznie bardziej zaawansowanych rozwiązań inżynierskich.

Równorzędne nagrody PASCAL 2017 otrzymały biura:
 • MERCURY ENGINEERING POLSKA Sp. z o.o. za projekt instalacji w obiekcie CENTRUM SPOTKANIA KULTUR
 • MK INŻYNIERIA Sp. z o. o. za projekt instalacji w obiekcie HALA PRODUKCJI CZĘŚCI DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO
 • OVE ARUP & PARTNERS INTERNATIONAL Ltd Sp. z o.o. za projekt instalacji w obiekcie BUDYNEK BIUROWO-USŁUGOWY AXIS

Rozwiązania techniczne, które w nagrodzonych projektach zwróciły szczególną uwagę Kapituły Nagród.
 

ProjektMERCURY ENGINEERING POLSKA Sp. z o.o.
CENTRUM SPOTKANIA KULTUR

Za rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji w projekcie rewitalizacji budynku użyteczności publicznej spełniających wysokie wymagania technologiczne, akustyczne, termiczne, energetyczne i środowiskowe przy uwzględnieniu ograniczonych nakładów finansowych.
   
Projekt: MK INŻYNIERIA Sp. z o. o.
HALA PRODUKCJI CZĘŚCI DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO

Za umiejętną realizację systemów wentylacji i klimatyzacji spełniających wysokie wymagania parametrów wewnętrznych wielkokubaturowych hal przemysłowych przy zoptymalizowanych pod kątem energetycznym i eksploatacyjnym rozwiązaniach technologicznych i procesowych.
   
Projekt: OVE ARUP & PARTNERS INTERNATIONAL Ltd Sp. z o.o.
BUDYNEK BIUROWO-USŁUGOWY AXIS

Za zrównoważony, poddany wielokryterialnym analizom system wentylacji i klimatyzacji zapewniający podwyższone wymagania środowiska wewnętrznego i jakości powietrza wewnętrznego przy wysokiej efektywność aktywnych i pasywnych rozwiązań zmniejszających zużycie energii w nowoczesnym budynku biurowym.

W tym roku, po raz pierwszy, Kapituła Nagrody PASCAL postanowiła przyznać wyróżnienia czterem firmom:
 • BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o.za projekt instalacji w obiekcie Q22
Za niestandardowe rozwiązania instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych opartych na pompach ciepła w pętli wodnej zapewniających komfort użytkowników przy wykorzystaniu systemów zmniejszających zużycie energii w nowoczesnym budynku biurowym.

 • POL-CON CONSULTING Sp. z o.o. za projekt instalacji w obiekcie WARSAW SPIRE
Za zaawansowany system wentylacji i klimatyzacji oparty na systemie VRF zapewniającym wysoki poziom środowiska wewnętrznego przy zachowaniu racjonalnie niskiego zużycia energii w dużym, nowoczesnym budynku biurowym.

 • QUMAK SA za projekt instalacji w obiekcie CENTRUM BADAWCZE POLSKIEGO INTERNETU OPTYCZNEGO
Za zoptymalizowany system wentylacji i klimatyzacji zapewniający bezpieczeństwo procesowe serwerowni przy niskich kosztach eksploatacyjnych dzięki zapewnieniu wysokiej efektywności energetycznej prezentowanych rozwiązań instalacyjnych.

 • SINAP Sp. z o.o. za projekt instalacji w obiekcie GDAŃSKI BUSINESS CENTER Etap II Budynki C i D
Za kompleksowy system wentylacji  i klimatyzacji oraz rozbudowane systemy zabezpieczenia przeciwpożarowego spełniające wysokie wymagania użytkowników budynku przy niskim zużyciu energii w nowoczesnym budynku biurowym.

Ocena: brak ocen
Musisz się zalogować by móc ocenić ten artykuł.

Copyright 2010 Stowarzyszenie Polska Wentylacja